Autor:

Szymon Kołodziejski

Tagi:
Pierwszy zespół 22.09.2023
Fot. Edyta Linowiecka

W niedzielę pojedynek z Notecią Łabiszyn

W przedostatni weekend września piłkarze Chemika Moderatora Bydgoszcz rozegrają mecz 9. kolejki kujawsko-pomorskiej IV ligi. W niedzielę o godzinie 13:00 bydgoszczanie zmierzą się na wyjeździe z 15. w ligowej tabeli Notecią Łabiszyn.

Piłkarze Chemika Moderatora Bydgoszcz w tym sezonie ligowym świetnie radzą sobie w meczach, które odbywają się na Stadionie im. Czesława Kobusa w Bydgoszczy. Zespół trenera Wiktora Osińskiego wygrał wszystkie cztery dotychczasowe spotkania domowe, nie tracąc ani jednej bramki. Bydgoszczanie niemalże za każdym razem, kiedy grali u siebie, zdobywali pokaźną liczbę goli, nie dając przeciwnikom żadnych szans na zdobycie na Glinkach choćby jednego punktu.

Na wyjazdach chemikom idzie już jednak trochę gorzej. W delegacjach gracze z Bydgoszczy nie posiadają już tak dużej przewagi nad rywalem, jak w meczach domowych, co przekłada się na straty goli oraz punktów. Przed dwoma tygodniami bydgoszczanie wygrali wprawdzie 1:0 wyjazdowy derbowy pojedynek z Polonią Bydgoszcz, ale i tam nie zabrakło błędów w grze ekipy z Glinek. Kilka dni później zespół Chemika przegrał z kolei na wyjeździe mecz Okręgowego Pucharu Polski KPZPN z Tarpanem Mrocza.

Można więc śmiało powiedzieć, że zespół trenera Osińskiego w tym sezonie ligowym ma dwie zupełnie inne twarze. Na własnym boisku Chemik rozgrywa niemal perfekcyjne mecze, a na boisku rywala potrzebuje nieco więcej zaangażowania, aby przechylić szalę rywalizacji na własną korzyść.

Naładowani ostatnim wysokim zwycięstwem 5:0 nad Łokietkiem Brześć Kujawski bydgoszczanie udadzą się w niedzielę w krótką podróż na mecz z Notecią Łabiszyn. Mimo że gospodarze nie są zespołem, który rozdaje karty w czwartoligowych rozgrywek, to należy pamiętać, że zespół z powiatu żnińskiego podejdzie do niedzielnej rywalizacji pełen wiary w zwycięstwo. Chemik musi więc uważać i zagrać dobry mecz.

Nasz rywal

Noteć Łabiszyn awansowała do IV ligi w sezonie 2021/22 po wielu latach spędzonych na niższych poziomach rozgrywkowych. W ostatniej kampanii ligowej drużyna z Łabiszyna zajęła 14. miejsce w tabeli z dość sporą przewagą nad zespołami, które znalazły się na miejscach oznaczających spadek.

Nowy sezon jest więc dla Noteci szansą na pokazanie się z jeszcze lepszej strony kibicom w regionie i zajęcie wyższej pozycji niż ta, na której zakończyli ostatnie rozgrywki ligowe. Początek nowego rozdania jest jednak dla gospodarzy niedzielnej potyczki bardzo trudny. Zespół z Łabiszyna nie wygrał jeszcze domowego meczu, a łącznie zgromadził jedynie tylko 6 punktów i znajduje się na odległym 15. miejscu w ligowym zestawieniu.

Aby gracze Noteci nie musieli martwić się o ligowy byt do samego końca bieżących rozgrywek, powinni zacząć solidnie punktować. Mecz z Chemikiem jest dla ekipy miejscowych bardzo ważny, bo ewentualne zwycięstwo może dać Noteci impuls do walki o kolejne wygrane.

Warto dodać, że przed tygodniem łabiszynianie musieli przełknąć gorycz porażki, ulegając na wyjeździe 0:3 Cuiavii Inowrocław, dlatego też w niedzielę będą chcieli się zrehabilitować.

Ostatni raz oba zespoły mierzyły się ze sobą w poprzednim sezonie IV ligi. W listopadzie 2022 roku drużynom Noteci i Chemika Moderatora udało się rozegrać tylko 1 połowę meczu 16. kolejki. Listopadowe spotkanie zostało przerwane w przerwie z powodu intensywnych opadów śniegu przy wyniku 1:0 dla bydgoszczan. Ostatecznie, pomimo prób dokończenia pojedynku jesienią, mecz udało się zakończyć dopiero w lutym 2023 roku na sztucznej murawie w Bydgoszczy, gdzie chemicy ostatecznie wygrali  4:0. Z kolei w rozegranym już bez żadnych przeszkód czerwcowym spotkaniu rundy rewanżowej podopieczni trenera Wiktora Osińskiego pokonali u siebie Noteć 5:0.

Inne mecze

Trwa 9. kolejka IV ligi. W czwartek rozegrano już jedno spotkanie tej serii gier. Prowadząca w tabeli Wda Świecie pokonała na własnym boisku 2:1 Kujawiankę Izbica Kujawska, która notowana była jak do tej pory na 10. miejscu w tabeli. Dla ekipy z Kociewia czwartkowe zwycięstwo było 9 triumfem w 9 meczu nowego sezonu IV ligi.

W sobotę swój mecz rozegra z kolei wicelider rozgrywek Start Eco-Pol Pruszcz, który zmierzy się w Wąbrzeźnie z 8. w tabeli Unią. W pierwszy dzień weekendu kolejny pojedynek ligowy zagra także znajdująca się w zestawieniu tuż za Chemikiem Moderatorem, czyli na 4 miejscu, Tłuchowia Tłuchowo. Ekipa ze wschodniej części naszego regionu uda się do Mogilna na mecz z miejscową Pogonią.

W tej serii gier interesująco zapowiadają się także spotkania Sparty Brodnica z Cuiavią Inowrocław oraz Łokietka Brześć Kujawski z Pol-Osteg Pomorzaninem Serock.

Noteć Łabiszyn – Chemik Moderator Bydgoszcz

Termin meczu: 24.09.2023 (niedziela)

Godzina meczu: 13:00

Rozgrywki: IV liga (grupa kujawsko-pomorska), 9. kolejka

Stadion: Stadion Miejski w Łabiszynie (ul. Żnińska)

Przewidywane warunki atmosferyczne: 18°C, częściowe zachmurzenie

Długość wyjazdu zespołu Chemika Moderatora: 26 km

Przeciwnik: Noteć Łabiszyn

Rok założenia: 1920

Barwy: biało-niebieskie

Stadion: Stadion Miejski w Łabiszynie (ul. Żnińska)

Miejsce w tabeli: 15. miejsce (6 punktów)

Wyniki trzech ostatnich oficjalnych spotkań Noteci Łabiszyn:

02.09.2023, IV liga (grupa: kujawsko-pomorska) 2023/24, 6. kolejka: Kujawianka Izbica Kujawska 1:2 Noteć Łabiszyn

09.09.2023, IV liga (grupa: kujawsko-pomorska) 2023/24, 7. kolejka: Noteć Łabiszyn 2:4 Tłuchowia Tłuchowo

17.09.2023, IV liga (grupa: kujawsko-pomorska) 2023/24, 8. kolejka: Cuiavia Inowrocław 3:0 Noteć Łabiszyn

Ciekawostka statystyczna: Piłkarze Noteci Łabiszyn są jedynym obok Polonii Bydgoszcz i Lidera Włocławek zespołem w lidze, który nie wygrał jeszcze meczu domowego w tym sezonie

Ostatni oficjalny bezpośredni pojedynek pomiędzy zespołami:

11.06.2023, IV liga, (grupa kujawsko-pomorska) 2022/23, 33. kolejka: Chemik Moderator Bydgoszcz 5:0 Noteć Łabiszyn

Terminarz 9. kolejki IV ligi (grupa: kujawsko-pomorska):

Wda Świecie 2:1 Kujawianka Izbica Kujawska

Polonia Bydgoszcz – Pomorzanin Toruń (23.09 / 11:00)

Unia Wąbrzeźno – Start Eco-Pol Pruszcz (23.09 / 11:00)

Chełminianka Chełmno – Lider Włocławek (23.09 / 12:00)

Łokietek Brześć Kujawski – Pol-Osteg Pomorzanin Serock (23.09 / 15:00)

Orlęta Aleksandrów Kujawski – Lech Rypin (23.09 / 15:00)

Sparta Brodnica – Cuiavia Inowrocław (23.09 / 15:00)

Pogoń Mogilno – Tłuchowia Tłuchowo (23.09 / 16:00)

Noteć Łabiszyn – Chemik Moderator Bydgoszcz (24.09 / 13:00)

Następny artykuł

P