Autor:

Szymon Kołodziejski

Tagi:
Pierwszy zespół 01.09.2023
Fot. Edyta Linowiecka

W sobotę mecz z beniaminkiem z Aleksandrowa Kujawskiego

W sobotę o godzinie 12:00 piłkarze Chemika Moderatora Bydgoszcz rozegrają spotkanie 6. kolejki kujawsko-pomorskiej IV ligi. Zespół prowadzony przez trenera Wiktora Osińskiego zmierzy się przed własną publicznością z zajmującymi 12. miejsce w tabeli Orlętami Aleksandrów Kujawski.

Piłkarze Chemika Moderatora Bydgoszcz z pewnością nie do końca w taki sposób wyobrażali sobie ostatnie ligowe spotkanie. Chemicy wywieźli w ubiegły weekend 1 punkt z boiska beniaminka rozgrywek Unii Wąbrzeźno i z pewnością taki wynik nie jest odbierany jako sukces. W ostatnim meczu wyjazdowym w ekipie z Glinek zabrakło przede wszystkim wykończenia ataków. Bydgoszczanie zmarnowali kilka świetnych sytuacji, które mogli zamienić na bramkę, a to przełożyło się na stratę 2 punktów w tamtej rywalizacji. Dużym plusem ostatniego spotkania był natomiast występ nowego zawodnika Chemika Alana Majerskiego, który w drugiej połowie meczu pokazał się z bardzo dobrej strony.

Nad rozlanym przed tygodniem mlekiem nie ma już jednak co płakać i chemicy powinni skupić się na tym, co przed nimi, szczególnie że strata do lidera rozgrywek zwiększyła się do 5 punktów. W najbliższą sobotę podopiecznych trenera Osińskiego czeka domowy pojedynek z innym z beniaminków, a więc drużyną Orląt Aleksandrów Kujawski. Mimo że goście zdobyli w pierwszych kolejkach tylko 5 punktów, z pewnością są zespołem, który będzie chciał w Bydgoszczy pokazać się z jak najlepszej strony.

Nasz rywal

Ekipa Orląt Aleksandrów Kujawski powróciła do kujawsko-pomorskiej IV ligi po roku przerwy. W sezonie 2021/22 goście nie utrzymali się na piątym szczeblu rozgrywkowym w Polsce i zostali zmuszeni do spędzenia poprzedniej kampanii ligowej w klasie okręgowej. Dobra gra zespołu z Aleksandrowa w ubiegłym sezonie pozwoliła najbliższym rywalom Chemika dość pewnie wygrać rozgrywki II grupy kujawsko-pomorskiej klasy okręgowej i błyskawicznie powrócić do IV ligi.

Początek nowego sezonu pokazuje jednak duży przeskok pomiędzy obiema klasami rozgrywkowymi. Jak na razie Orlęta mogą pochwalić się zdobyczą 5 punktów. Bardzo dobre dla gości było przede wszystkim spotkanie 1. kolejki, w którym podopieczni trenera Wiesława Borończyka wygrali u siebie 4:1 z Pogonią Mogilno. Później beniaminek przegrał 0:5 na wyjeździe z Wdą Świecie oraz musiał uznać wyższość Kujawianki Izbica Kujawska, z którą przegrał u siebie 1:2. W ostatnich dwóch meczach przyjezdni zdobyli jednak kolejne 2 punkty, remisując w Sierpcu 1:1 z Tłuchowią Tłuchowo i osiągając taki sam wynik przed tygodniem w domowym pojedynku z Cuiavią Inowrocław. Piłkarze Orląt z pewnością marzą w najbliższym czasie o serii zwycięstw, która oddaliłaby ich zespół od strefy spadkowej.

Inne mecze

W sobotę rozegrane zostaną także inne mecze 6. kolejki kujawsko-pomorskiej IV ligi. Hitowym pojedynkiem tej serii gier będzie spotkanie o fotel lidera rozgrywek, w którym prowadząca w tabeli z kompletem punktów Wda Świecie zmierzy się z drugą w zestawieniu Spartą Brodnica. Poza tym ciekawie w tej kolejce zapowiadają się także mecze szóstego w lidze Lecha Rypin ze świetnie grającym na początku sezonu zamykającym ligowe podium Startem Eco-Pol Pruszcz czy pojedynki Pol-Osteg Pomorzanina Serock z Unią Wąbrzeźno oraz Tłuchowii Tłuchowo z Łokietkiem Brześć Kujawski.

Ostatni raz zespoły Chemika oraz Orląt grały ze sobą w oficjalnych spotkaniach w sezonie 2021/22 kujawsko-pomorskiej IV ligi. Były to rozgrywki, w których ekipa z Aleksandrowa Kujawskiego spadła do klasy okręgowej. W meczu rundy jesiennej wspomnianego sezonu bydgoszczanie wygrali przed własną publicznością z Orlętami 2:0. Spotkanie rundy rewanżowej zakończyło się z kolei zwycięstwem aleksandrowian 3:2, jednak w zespole gospodarzy na boisku pojawił się inny zawodnik niż ten, który był wpisany do protokołu meczowego, przez co rywale Chemika nie wypełnili obowiązkowego limitu młodzieżowców i pojedynek został zweryfikowany jako walkower 3:0 na korzyść zespołu z Glinek.

Chemik Moderator Bydgoszcz – Orlęta Aleksandrów Kujawski

Termin meczu: 02.09.2023 (sobota)

Godzina meczu: 12:00

Rozgrywki: IV liga (grupa kujawsko-pomorska), 6. kolejka

Stadion: Stadion im. Czesława Kobusa w Bydgoszczy (ul. Glinki 79)

Przewidywane warunki atmosferyczne: 21°C, częściowe zachmurzenie

Długość wyjazdu zespołu Orląt: 72 km

Przeciwnik: Orlęta Aleksandrów Kujawski

Rok założenia: 1920

Barwy: niebiesko-biało-czerwone

Stadion: Stadion Miejski im. Zdzisława Kokowicza w Aleksandrowie Kujawskim (ul. gen. Władysława Sikorskiego 8)

Miejsce w tabeli: 12. miejsce (5 punktów)

Wyniki trzech ostatnich oficjalnych spotkań Orląt Aleksandrów Kujawski:

15.08.2023, IV liga (grupa: kujawsko-pomorska) 2023/24, 3. kolejka: Orlęta Aleksadnrów Kujawski 1:2 Kujawianka Izbica Kujawska

20.08.2023, IV liga (grupa: kujawsko-pomorska) 2023/24, 4. kolejka: Tłuchowia Tłuchowo 1:1 Orlęta Aleksandrów Kujawski

26.08.2023, IV liga (grupa: kujawsko-pomorska) 2023/24, 5. kolejka: Orlęta Aleksandrów Kujawski 1:1 Cuiavia Inowrocław

Ciekawostka statystyczna: Piłkarze Orląt Aleksandrów Kujawski są w gronie 10 zespołów w lidze, które nie wygrały jeszcze meczu wyjazdowego w tym sezonie

Ostatni oficjalny bezpośredni pojedynek pomiędzy zespołami:

24.04.2022, IV liga (grupa: kujawsko-pomorska) 2021/22, 24. kolejka: Orlęta Aleksandrów Kujawski 0:3 (wo) Chemik Moderator Bydgoszcz

Terminarz 6. kolejki IV ligi (grupa: kujawsko-pomorska):

Pol-Osteg Pomorzanin Serock – Unia Wąbrzeźno (02.09 / 11:00) – w Świekatowie

Pomorzanin Toruń – Chełminianka Chełmno (02.09 / 11:00)

Tłuchowia Tłuchowo – Łokietek Brześć Kujawski (02.09 / 11:00) – w Sierpcu

Chemik Moderator Bydgoszcz – Orlęta Aleksandrów Kujawski (02.09 / 12:00)

Lider Włocławek – Pogoń Mogilno (02.09 / 12:00)

Kujawianka Izbica Kujawska – Noteć Łabiszyn (02.09 / 15:00)

Wda Świecie – Sparta Brodnica (02.09 / 15:00)

Cuiavia Inowrocław – Polonia Bydgoszcz (02.09 / 16:00)

Lech Rypin – Start Eco-Pol Pruszcz (02.09 / 16:00)

W miniony wtorek rozegrano także zaległe spotkanie 1. kolejki:

Pol-Osteg Pomorzanin Serock 3:2 Lider Włocławek*

*W pierwotnym terminie (06.08.2023) odwołany na wniosek klubu Lider Włocławek i po uzyskaniu zgody Wydziału Gier i Ewidencji KPZPN z przyczyn organizacyjnych

 

Następny artykuł

P