Autor:

Szymon Kołodziejski

Tagi:
Akademia 12.04.2024
Chemik 2007

Weekend akademii [13-14 kwietnia]

W drugi weekend kwietnia na boiskach zobaczymy znów zespoły akademii Chemika Moderatora Bydgoszcz. Dwa mecze ligowe młodych chemików odbędą się w sobotę, a aż siedem w niedzielę.

Sobota

Sobota będzie stała pod znakiem meczów ligowych zespołów U13. Zajmująca ostatnie miejsce w tabeli I ligi pierwsza drużyna z tego rocznika sprawdzi przed własną publicznością dyspozycję liderującej AP Olimpii Grudziądz.

Z kolei drugi zespół z rocznika 2011 stoczy wyjazdowy bój z ekipą KS Brzoza. Chemik notowany jest obecnie na 2. miejscu, a zespół z gminy Nowa Wieś Wielka zajmuje 6. pozycję.

W pierwszy dzień tygodnia swój mecz rozegra także czwartoligowa drużyna seniorów, która zmierzy się na wyjeździe z Orlętami Aleksandrów Kujawski.

W sobotę na boisko wybiegną także rezerwy Chemika. Bydgoszczanie w ramach kolejnego spotkania Klasy A zagrają na Stadionie Sportowym w Żołędowie z Victorią Niemcz Osielsko.

Niedziela

W niedzielę na boisku zobaczymy najstarszy zespół akademii Chemika Moderatora – pierwszoligową drużynę U19. 5. w tabeli bydgoszczanie rywalizować będą u siebie z zajmującym 4. miejsce Lechem Rypin.

Dzień rozpocznie się jednak od meczu występującej w I lidze drużyny U17, która zagra na wyjeździe z Toruńską Akademią Futsalu Toruń. Bydgoszczanie zamykają aktualnie ligową tabelę, a zespół z grodu Kopernika jest 5.

Następnie bardzo ciekawe spotkanie derbowe z Zawiszą Bydgoszcz rozegra zajmujący 5. lokatę w tabeli najwyższej klasy rozgrywkowej zespół U16. Pojedynek z ekipą 4. w zestawieniu ekipą „niebiesko-czarnych” odbędzie się na boisku rywala.

W drugi dzień weekendu w akcji zobaczymy także wiceliderującą w I lidze drużynę U15, która w tej kolejce, podobnie jak dwa lata młodsi koledzy, sprawdzi przed własną publicznością dyspozycję zamykającą podium w klasyfikacji AP Olimpii Grudziądz.

Prowadzący w tabeli II ligi zespół U14 także na obiekcie przy ulicy Glinki będzie próbował zatrzymać 3. w zestawieniu Wisłę Fordon.

Występująca także w II lidze drużyna U12 zagra na wyjeździe z zespołem Tuchalanka eszyby.pl Tuchola. Bydgoski zespół jest aktualnie 4. w tabeli, a rywale to liderzy zestawienia.

Najmłodsza ekipa akademii drużyna U11, który rywalizuje w okręgowej III lidze zmierzy się u siebie z Krajną Sępólno Krajeńskie. Bydgoszczanie zajmują 5. miejsce w klasyfikacji, a rywale są notowani na 7. pozycji.

W niedzielę drugie spotkanie w rundzie wiosennej III ligi kobiet rozegra także drużyna kobieca Chemika Moderatora Bydgoszcz. Piłkarki z Glinek udadzą się na wyjazdową potyczkę z Lechią Gdańsk.

Ponadto, w najbliższy weekend najmłodsze drużyny rozpoczną zmagania w rozgrywkach Od Pasji do Futbolu.

SOBOTA

10:00, U13: Chemik Moderator Bydgoszcz – AP Olimpia Grudziądz

10:30, U13: KS Brzoza – Chemik Moderator II Bydgoszcz

13:00, A klasa: Victoria Niemcz Osielsko – Chemik Moderator II Bydgoszcz (w Żołędowie)

15:00, IV liga: Orlęta Aleksandrów Kujawski – Chemik Moderator Bydgoszcz

 

NIEDZIELA

10:00, U17: Toruńska Akademia Futsalu Toruń – Chemik Moderator Bydgoszcz

10:00, U16: Zawisza Bydgoszcz – Chemik Moderator Bydgoszcz

10:00, U12: Tucholanka eszyby.pl Tuchola – Chemik Moderator Bydgoszcz

10:00, U11: Chemik Moderator II Bydgoszcz – Krajna Sępólno Krajeńskie

11:00, III liga kobiet: Lechia Gdańsk – Chemik Moderator Bydgoszcz

12:00, U15: Chemik Moderator Bydgoszcz – AP Olimpia Grudziądz

14:00, U14: Chemik Moderator Bydgoszcz – Wisła Fordon

16:00, U19: Chemik Moderator Bydgoszcz – Lech Rypin

Następny artykuł

P