Autor:

Szymon Kołodziejski

Tagi:
Akademia 18.05.2024
Chemik 2005 / Fot. Sebastian Torzewski

Weekend akademii [18-19 maja]

W weekend rozegrane zostaną kolejne mecze rozgrywek młodzieżowych KPZPN z udziałem zespołów akademii Chemika Moderatora Bydgoszcz. Tym razem tylko w 3 pojedynkach chemicy będą gospodarzem spotkań ligowych.

Sobota

W sobotę swój mecz rozegra pierwszoligowy zespół U17 akademii Chemika. Zamykający tabelę bydgoszczanie zagrają na wyjeździe z 4. w zestawieniu AP Olimpii Grudziądz.

Drugoligowy zespół U14 zmierzy się z kolei na wyjeździe z Pogonią Mogilno. Chemicy to liderzy tabeli, a gospodarze notowani są na ostatniej pozycji.

W pierwszy dzień weekendu swoje mecze rozegrają także obie ekipy z kategorii wiekowej U13. Zajmujący 5. miejsce w I lidze Młodzika D1 pierwszy zespół Chemika zagra na wyjeździe z 6. w klasyfikacji AP Młoda Włocławianka Włocławek.

Z kolei drugi zespół U13, który jest wiceliderem grupy IV IV ligi w podokręgu bydgoskim uda się do Nowej Wsi Wielkiej na szlagierowy pojedynek z liderującą Burzą.

Ponadto w sobotę hitowe spotkanie wyjazdowe rozegra czwartoligowa drużyna seniorów Chemika Moderatora Bydgoszcz. Zajmujący 2. miejsce w tabeli bydgoszczanie zmierzą się w Świeciu z liderującą w zestawieniu Wdą.

Z kolei zespół męskich rezerw w pierwszy dzień weekendu pojedzie do Przysierska na pojedynek z miejscową Spartą.

Niedziela

W niedzielę swój mecz rozegra pierwszoligowy zespół U19 Chemika. Zajmująca 5. miejsce w tabeli ekipa z Glinek zagra przed własną publicznością derbowy pojedynek z wiceliderem tabeli Zawiszą Bydgoszcz.

W ten sam dzień na boisko wybiegnie także drużyna U16 akademii Chemika, która w meczu I ligi Juniorów Młodszych B2 zmierzy się u siebie z Juventus Academy Toruń. Bydgoszczanie zajmują aktualnie 2. miejsce w zestawieniu, a torunianie są 3.

Ponadto w drugi dzień weekendu 2. w klasyfikacji I ligi Trampkarzy C1 pierwszoligowy zespół U15 stoczy wyjazdowy bój z zajmującą 6. pozycję Elaną Toruń.

W niedzielę w akcji zobaczymy także drugoligową ekipę Chemika z kategorii wiekowej U12. Zajmujący 3. miejsce w tabeli chemicy rozegrają na wyjeździe derbowe spotkanie z zamykającą zestawienie AP Reissa Bydgoszcz.

W ten sam dzień przedostatnie domowe spotkanie w tym sezonie rozegra trzecioligowy zespół kobiecy Chemika, który na własnym boisku podejmie KS Pszczółki.

Spotkania rozegrane awansem lub przeniesione

We wtorek 14 maja rozegrane zostało spotkanie 10. kolejki III ligi KPZPN (gr. I, podokręg bydgoski) w kategorii Młodzika D2, w którym Chemik mierzył się na wyjeździe z MUKS-em CWZS-em II Bydgoszcz. Mecz zakończył się wygraną chemików 8:1.

W środę 15 maja rozegrane zostało zaległe spotkanie 8. kolejki I ligi KPZPN w kategorii Juniora Młodszego B2, w którym Chemik mierzył się u siebie z Pomorzaninem Toruń. Mecz zakończył się wygraną chemików 2:0.

W czwartek 16 maja rozegrane zostało zaległe spotkanie 9. kolejki II ligi KPZPN (gr. zachodnia, podokręg bydgoski), w którym Chemik mierzył się u siebie UKS TĘCZĄ Sportis SISU Bydgoszcz. Mecz zakończył się wygraną chemików 6:0.

W środę 22 maja odbędzie się zaległy mecz 7. kolejki IV ligi KPZPN (gr. IV, podokręg bydgoski) w kategorii Młodzika D1, w którym Chemik zmierzy się u siebie z AP Reissa II Inowrocław.

W czwartek 23 maja odbędzie się zaległy mecz 7. kolejki III ligi KPZPN (gr. I, podokręg bydgoski) w kategorii Młodzika D2, w którym drugi zespół Chemika zmierzy się na wyjeździe z AP Małych Mistrzów Abramczyk Team Bydgoszcz.

Sobota

10:00, U14: Chemik Moderator Bydgoszcz – Pogoń Mogilno

13:00, U17: AP Olimpia Grudziądz – Chemik Moderator Bydgoszcz

14:00, U13: AP Młoda Włocławianka Włocławek – Chemik Moderator Bydgoszcz

14:30, U13: Burza Nowa Wieś Wielka – Chemik Moderator Bydgoszcz

15:00, IV liga: Wda Świecie – Chemik Moderator Bydgoszcz

15:00, A klasa: Sparta Przysiersk – Chemik Moderator Bydgoszcz

Niedziela

10:00, U15: Elana Toruń – Chemik Moderator Bydgoszcz

10:00, U12: AP Reissa Bydgoszcz – Chemik Moderator Bydgoszcz

12:00, III liga kobiet: Chemik Moderator Bydgoszcz – KS Pszczółki

14:00, U19: Chemik Moderator Bydgoszcz – Zawisza Bydgoszcz

16:00, U16: Chemik Moderator Bydgoszcz – Juventus Academy Toruń

Ponadto, w sobotę i niedzielę najmłodsze drużyny rozpoczną zmagania w rozgrywkach Od Pasji do Futbolu.

Następny artykuł

P