Autor:

Szymon Kołodziejski

Tagi:
Akademia 21.10.2023

Weekend akademii [21-22 października]

Przed nami kolejny weekend pod znakiem meczów zespołów należących do akademii Chemika Moderatora Bydgoszcz. Tym razem większość pojedynków odbędzie się w sobotę.

W pierwszy dzień weekendu na boisku zobaczymy pierwszoligowy zespół U19, który zagra na wyjeździe z trzecią w tabeli AP Olimpia Grudziądz. Swój mecz rozegra także drużyna U16, która w derbach Bydgoszczy zmierzy się na wyjeździe z ostatnią w tabeli Wisłą Fordon.

W sobotę na boisko wyjdą także obie ekipy z kategorii wiekowej U13. Występujący w I lidze pierwszy zespół z rocznika 2011 podejmie u siebie zamykającego klasyfikację Mustanga Ostaszewo, z kolei zajmująca 2. miejsce w tabeli czwartoligowa druga drużyna chemików zmierzy się u siebie w hicie kolejki i zarazem derbach miasta z prowadzącą w zestawieniu drugą drużyną J|Academy II Bydgoszcz.

Ponadto w pierwszy dzień weekendu na boisko wybiegnie jeszcze lider czwartoligowych zmagań, a więc drugi zespół U11, który na obiekcie przy ulicy Glinki podejmie 3. w tabeli MKS Janikowo.

W sobotę o godzinie 14:00 swoje mecze rozegrają seniorskie drużyny bydgoskiego klubu. Pierwszy zespół Chemika zagra na wyjeździe z Kujawianką Izbica Kujawska, druga ekipa zmierzy się w Osiu z miejscowym Gromem. W niedzielę o 14:00 piłkarki Chemika sprawdzą na własnym boisku dyspozycję zespołu GOSRiT Wikęd Luzino.

W niedzielę pierwszoligowy zespół U15 zagra na wyjeździe derby z MUKS-em CWZS Bydgoszcz. Drugoligowa ekipa U14 także w derbowym pojedynku zmierzy się na wyjeździe z Gwiazdą Bydgoszcz. Warto dodać, że aktualnie Chemik jest na 2. miejscu w tabeli, a Gwiazda na 3., tak więc niedzielne spotkanie będzie bardzo ważnym meczem w kontekście końcowego układu sił w rozgrywkach. Z kolei zespół rocznika 2012 uda się do Włocławka na mecz z 3. w tabeli AP Włocławianką.

Domowe spotkanie 10. kolejki II ligi KPZPN w kategorii Juniora Młodszego B1, w którym Chemik mierzył się u na wyjeździe z Gopłem Kruszwica, odbyło się już w czwartek, 19 października. Mecz zakończył się wygraną bydgoskiego zespołu 8:1.

Młodzi zawodnicy rozegrają także mecze w ramach turniejów „Od Pasji do Futbolu”, gdzie nie ma ewidencji tabeli i wyników.

Trzymamy kciuki za młodych chemików!

SOBOTA

10:00, U13: Chemik Moderator Bydgoszcz – Mustang Ostaszewo

12:00, U13: Chemik Moderator II Bydgoszcz – J|Academy II Bydgoszcz

13:00, U19: AP Olimpia Grudziądz – Chemik Moderator Bydgoszcz

14:00, IV liga: Kujawianka Izbica Kujawska – Chemik Moderator Bydgoszcz

14:00, A klasa: Grom Osie – Chemik Moderator II Bydgoszcz

14:00, U11: AP Chemik Moderator II Bydgoszcz – MKS Janikowo

16:00, U16: Wisła Fordon – Chemik Moderator Bydgoszcz

NIEDZIELA

12:00, U14: Gwiazda Bydgoszcz – Chemik Moderator Bydgoszcz

12:15, U15: MUKS CWZS Bydgoszcz – Chemik Moderator Bydgoszcz

14:00, U12: AP Młoda Włocławianka Włocławek – Chemik Moderator Bydgoszcz

14:00, III liga kobiet: Chemik Moderator Bydgoszcz – GOSRiT Wikęd Luzino

Następny artykuł

P