Autor:

Szymon Kołodziejski

Tagi:
Akademia 24.05.2024
Chemik 2010

Weekend akademii [25-26 maja]

Na regionalnych boiskach trwa runda wiosenna sezonu 2023/24. W ostatni weekend maja swoje kolejne mecze w rozgrywkach młodzieżowych KPZPN rozegrają zespoły akademii Chemika Moderatora Bydgoszcz!

Sobota

W pierwszy dzień weekendu większość meczów z udziałem drużyn Chemika odbędzie się na obiektach przy ulicy Glinki. W sobotę dojdzie do hitowych derbów w I lidze Juniora Młodszego B2. Zajmujący drugie miejsce w tabeli zespół U16 Chemika zmierzy się na własnym boisku z liderującym Zawiszą Bydgoszcz.

W sobotę swój mecz rozegra także notowany na 2. miejscu w klasyfikacji czwartoligowy drugi zespół U13. Bydgoszczanie sprawdzą u siebie dyspozycję zamykającego zestawienie KS Brzoza.

Zajmująca 3. miejsce w klasyfikacji drugoligowa drużyna U12 podejmie przed własną publicznością 4. w tabeli Tucholankę eszyby.pl Tuchola.

Z kolei trzecioligowa druga ekipa Młodzika D2 bydgoskiego klubu, czyli zespół U11, zagra w Sępólnie Krajeńskim z miejscową Krajną. Chemik zajmuje aktualnie 2. miejsce w zestawieniu, a rywale są 6.

Ponadto w sobotę na boisku zobaczymy zespół seniorów Chemika, który zmierzy się przed własną publicznością z Kujawianką Izbica Kujawska oraz drużynę kobiet. Podopieczne trenera Bartłomieja Wesołowskiego w przedostatniej kolejce LOKUM III ligi zagrają na wyjeździe z LFA Szczecin.

Niedziela

W niedzielę swój mecz rozegra zajmująca 5. miejsce w tabeli I ligi drużyna U19, która zmierzy się na wyjeździe z zamykającym ligowe podium Lechem Rypin.

Pierwszoligowy zespół U17 zagra na własnym obiekcie z Toruńską Akademią Futsalu Toruń. Aktualnie Chemik zamyka ligową klasyfikację, a rywale zajmują przedostatnie miejsce.

Występujący także na najwyższym szczeblu rozgrywkowym i notowany obecnie na trzeciej pozycji w zestawieniu, zespół U15 uda się na wyjazdowe starcie z wiceliderem rozgrywek Olimpią Grudziądz.

Liderująca w tabeli II ligi drużyna U14 sprawdzi także w delegacji dyspozycję zajmującej 2. miejsce Wisły Fordon.

Z kolei pierwszy zespół Młodzika D1, czyli ekipa z kategorii U13 zagra podobnie jak dwa lata starsi koledzy z Olimpią Grudziądz. Wyjazdowy mecz z biało-zielonymiodbędzie się w Węgrowie. Chemicy zajmują aktualnie 5. miejsce w ligowej klasyfikacji, a grudziądzanie są wiceliderami.

W niedzielę swój mecz rozegra także drugi zespół seniorski chemików. Bydgoszczanie podejmą na własnym boisku Start Warlubie.

Do boju chemicy!


SOBOTA

10:00, U12: Chemik Moderator Bydgoszcz – Tucholanka eszyby.pl Tuchola

10:00, U11: Krajna Sępólno Krajeńskie – Chemik Moderator II Bydgoszcz

12:00, IV liga: Chemik Moderator Bydgoszcz – Kujawianka Izbica Kujawska

15:00, III liga kobiet: LFA Szczecin – Chemik Moderator Bydgoszcz

15:00, U13: Chemik Moderator II Bydgoszcz –KS Brzoza

17:00, U16: Chemik Moderator Bydgoszcz – Zawisza Bydgoszcz

NIEDZIELA

10:00, U17: Chemik Moderator Bydgoszcz – Toruńska Akademia Futsalu Toruń

10:00, U15: AP Olimpia Grudziądz – Chemik Moderator Bydgoszcz

10:00, U13: AP Olimpia Grudziądz – Chemik Moderator Bydgoszcz (w Węgrowie)

13:00, U14: Wisła Fordon – Chemik Moderator Bydgoszcz

12:15, A klasa: Chemik Moderator II Bydgoszcz – Start Warlubie

18:00, U19: Lech Rypin – Chemik Moderator Bydgoszcz

Ponadto, w sobotę i niedzielę najmłodsze drużyny rozegrają mecze w rozgrywkach Od Pasji do Futbolu.

Następny artykuł

P