Autor:

Szymon Kołodziejski

Tagi:
Akademia 06.04.2024
Chemik 2013

Weekend akademii [6-7 kwietnia]

W ten weekend rozgrywana jest 3. kolejka zmagań młodzieżowych prowadzonych przez Kujawsko-Pomorski Związek Piłki Nożnej. Na boiskach zobaczymy 8. drużyn Chemika Moderatora Bydgoszcz.

Sobota

Najciekawszym spotkaniem z udziałem zespołu akademii Chemika Moderatora Bydgoszcz w pierwszy dzień weekendu jest derbowy domowy mecz 6. w tabeli I ligi drużyny U19 z wiceliderem rozgrywek Zawiszą Bydgoszcz.

W pierwszy dzień weekendu swój pojedynek rozegra także pierwszoligowa ekipa U17, która podejmie na własnym boisku AP Olimpię Grudziądz. Przed startem kolejki bydgoszczanie notowani są na 7. pozycji w klasyfikacji, a rywale zamykają podium.

W sobotę na boisku obejrzymy także występującą w I lidze Juniora Młodszego B2 drużynę U16. Zajmujący 6. miejsce w zestawieniu młodzi chemicy rywalizować będą w delegacji z liderem rozgrywek Juventus Academy Toruń.

W ten sam dzień w akcji będzie także druga ekipa U11. W hitowym spotkaniu zajmujący 2. miejsce w tabeli Chemik Moderator Bydgoszcz zagra derbowy mecz z liderem AP Małych Mistrzów Abramczyk Team Bydgoszcz.

Ponadto w sobotę na boisku przy ulicy Glinki obejrzymy dwa męskie zespoły seniorskie Chemika Moderatora Bydgoszcz. Pierwsza drużyna o godzinie 12:00 rozegra kolejne spotkanie IV ligi, w którym zmierzy się z Unią Wąbrzeźno.

Ekipa rezerw dwie godziny wcześniej podejmować będzie z kolei w ramach rozgrywek A klasy Czarnych Lniano.

Niedziela

Piłkarska niedziela rozpocznie się od spotkania drużyny U14, która zagra o godzinie 10:00 na wyjeździe z Pogonią Mogilno w ramach II ligi. Chemik to aktualny wicelider rozgrywek, a gracze Pogoni zajmują w tabeli ostatnie miejsce.

O tej samej porze szósty w klasyfikacji pierwszoligowy zespół U13 stoczy bój z siódmą AP Młodą Włocławianką Włocławek.

Występująca w bydgoskiej IV lidze, zajmująca 2. miejsce w tabeli, druga drużyna U13 zmierzy się w tej serii gier u siebie z 5. w klasyfikacji Burzą Nowa Wieś Wielka.

Niedzielne mecze z udziałem zespołów akademii Chemika zakończy z kolei drugoligowy mecz zespołu U12. 4. w tabeli bydgoszczanie zagrają derby z 7. AP Reissa Bydgoszcz.

W drugi dzień weekendu o godzinie 16:00 pierwszy pojedynek w rundzie wiosennej rozegrają również piłkarki Chemika Moderatora Bydgoszcz. Zespół z Glinek zagra przed własną publicznością z trzecią ekipą KKPK Medyka POLOmarket Konin.

Spotkania rozegrane awansem lub przeniesione

Spotkanie 3.kolejki I ligi KPZPN w kategorii Trampkarza C1, w którym Chemik mierzył się u siebie z Elaną Toruń, odbyło się już w czwartek, 4 kwietnia. Mecz zakończył się wygraną bydgoskiego zespołu 2:0 (bramki: Gotowalski, Głowik).

Ponadto w środę 3 kwietnia rozegrane zostało spotkanie 2. kolejki I ligi KPZPN w kategorii Młodzika D1, w którym Chemik mierzył się na wyjeździe z UKS GOL Brodnica. Mecz zakończył się przegraną bydgoskiego zespołu 2:3.

SOBOTA

10:00, A klasa: Chemik Moderator Bydgoszcz – Czarni Lniano

12:00, IV liga: Chemik Moderator Bydgoszcz – Unia Wąbrzeźno

14:00, U11: Chemik Moderator II Bydgoszcz – MUKS CWZS II Bydgoszcz

16:00, U19: Zawisza Bydgoszcz – Chemik Moderator Bydgoszcz

16:00, U17: Chemik Moderator Bydgoszcz – AP Olimpia Grudziądz

18:30, U16: Juventus Academy Toruń – Chemik Moderator Bydgoszcz

NIEDZIELA

10:00, U14: Pogoń Mogilno – Chemik Moderator Bydgoszcz

10:00, U13: Chemik Moderator Bydgoszcz – AP Młoda Włocławianka Włocławek

12:00, U13: Chemik Moderator II Bydgoszcz – Burza Nowa Wieś Wielka

14:00, U12: Chemik Moderator Bydgoszcz – AP Reissa Bydgoszcz

16:00, III liga kobiet: Chemik Moderator Bydgoszcz – KKPK Medyk POLOmarket III Konin

Następny artykuł

P