Autor:

Szymon Kołodziejski

Tagi:
Akademia 08.06.2024
Chemik 2012

Weekend akademii [8-9 czerwca]

Sezon wiosenny w rozgrywkach młodzieżowych organizowanych przez KPZPN dobiega powoli końca. W drugi weekend czerwca rozegrane zostaną już przedostatnie mecze naszych drużyn w bieżącej kampanii ligowej.

Sobota

W sobotę swój mecz rozegra zespół U15. Zajmujący 3. miejsce w pierwszoligowej klasyfikacji młodzi chemicy w spotkaniu przedostatniej 13. kolejki zmierzą się u siebie z 7. w tabeli Włókniarzem Toruń.

W ten sam dzień hitowy mecz II ligi Trampkarzy C2 rozegra ekipa U14 Chemika. Bydgoszczanie także w ramach przedostatniej 13. kolejki zagrają wyjazdowe derby z Gwiazdą Bydgoszcz. Gracze z Glinek są liderami i mają zapewniony awans do I ligi, a rywale zamykają ligowe podium.

W sobotę ostatni mecz w sezonie 2023/24 rozegra także druga drużyna seniorów. Piłkarze z Bydgoszczy zmierzą się na wyjeździe z rezerwami Unii Solec Kujawski.

Niedziela

W niedzielę swój kolejny mecz w rozgrywkach I ligi Juniora A1 rozegra drużyna U19. Zajmujący 4. miejsce bydgoszczanie zmierzą się w derbowym spotkaniu przedostatniej 13. kolejki przy Glinkach z liderującym i mającym już zapewnione pierwsze miejsce MUKS-em CWZS Bydgoszcz.

Na boisku zobaczymy także drużynę U16. Młodzi chemicy w przedostatnim meczu w sezonie podejmą rówieśników z Lecha Rypin. Zespół z Bydgoszczy zajmuje aktualnie 2. miejsce, a rywale są notowani na 7. pozycji.

Występująca w I lidze Młodzika D1 pierwsza drużyna z kategorii U13, która notowana jest aktualnie na 5. miejscu w zestawieniu, w meczu przedostatniej kolejki uda się do Torunia na pojedynek z 3. w klasyfikacji miejscową Elaną.

Zespół U12 rozegra w przedostatniej serii gier wyjazdowe derby z Zawiszą Bydgoszcz. Chemicy są 3. w tabeli, a zawiszacy 7.

Przedostatni mecz rozegra także drugi zespół Młodzika D1, czyli drużyna z kategorii U13. Notowani na 3. miejscu w klasyfikacji piłkarze z Glinek zagrają u siebie z 6. Goplanią Inowrocław.

Z kolei drugi zespół Młodzika D2, czyli ekipa U11 zmierzy się w Kusowie z Wisłą Strzelce Górne. Chemik to wicelider tabeli, a przeciwnicy są 7.

W niedzielę na boisku zobaczymy także zespół kobiet. Ekipa z Glinek w ostatnim meczu w sezonie zmierzy się na wyjeździe z drużyną GOSRiT Wikęd Luzino. Męski zespół seniorów miał z kolei w drugi weekend czerwca rozegrać domowe spotkanie z Liderem Włocławek, jednak drużyna z Włocławka wycofała się z rozgrywek po rundzie jesiennej i mecz został zweryfikowany jako walkower 3:0 na korzyść Chemika. Tym samym podopieczni trenera Wiktora Osińskiego nie wyjdą w najbliższy weekend na boisko.

Spotkania rozegrane awansem lub przeniesione

Spotkanie ostatniej 14. kolejki I ligi KPZPN w kategorii Juniora Młodszego B1, w którym Chemik zmierzy się u siebie z Wdą Świecie odbędzie się w późniejszym terminie – 10 czerwca.

W czwartek 6 czerwca rozegrane zostało zaległe spotkanie 12. kolejki I ligi KPZPN w kategorii Juniora A1, w którym Chemik mierzył się u siebie z Liderem Włocławek. Mecz zakończył się zwycięstwem Chemików 9:1.

W środę 5 czerwca rozegrane zostało zaległe spotkanie 12. kolejki I ligi KPZPN w kategorii Juniora Młodszego B2, w którym Chemik mierzył się na wyjeździe z AP Olimpii Grudziądz. Mecz zakończył się zwycięstwem chemików 4:2.

W środę 5 czerwca rozegrane zostało zaległe spotkanie 12. kolejki I ligi KPZPN w kategorii Młodzika D1, w którym Chemik mierzył się na wyjeździe z Cuiavią Inowrocław. Mecz zakończył się zwycięstwem chemików 7:1.

W czwartek 13 czerwca odbędzie się zaległy mecz 12. kolejki I ligi KPZPN w kategorii Trampkarza C1, w którym Chemik zmierzy się na wyjeździe z Wdą Świecie.

SOBOTA

10:00, U15: Chemik Moderator Bydgoszcz – Włókniarz Toruń

10:00, U14: Gwiazda Bydgoszcz – Chemik Moderator Bydgoszcz

15:30, A klasa: Unia II Solec Kujawski – Chemik Moderator II Bydgoszcz

NIEDZIELA

10:00, U12: Zawisza Bydgoszcz – Chemik Moderator Bydgoszcz

12:00, U19: Chemik Moderator Bydgoszcz – MUKS CWZS Bydgoszcz

12:00, U13: Elana Toruń – Chemik Moderator Bydgoszcz

14:00, U13: Chemik Moderator II Bydgoszcz – Goplania Inowrocław

16:00, III liga kobiet: GOSRiT Wikęd Luzino – Chemik Moderator Bydgoszcz

16:00, U16: Chemik Moderator Bydgoszcz – Lech Rypin

18:00, U11: Wisła Strzelce Górne – Chemik II Moderator Bydgoszcz (w Kusowie)

Ponadto, w sobotę i niedzielę najmłodsze drużyny rozegrają mecze w rozgrywkach Od Pasji do Futbolu.

 

Następny artykuł

P