Autor:

Szymon Kołodziejski

Tagi:
Pierwszy zespół 13.10.2023
Fot. Edyta Linowiecka

Wiktor Osiński: Lubimy wymagające mecze

W sobotę w samo południe piłkarze Chemika Moderatora Bydgoszcz rozegrają prawdopodobnie jedno z najciekawszych spotkań w sezonie 2023/24. W hitowym meczu 12. kolejki kujawsko-pomorskiej IV ligi zajmująca obecnie drugie miejsce w zestawieniu drużyna trenera Wiktora Osińskiego zmierzy się przed własną publicznością z liderem tabeli – Wdą Świecie.

Sobotni mecz Chemika Moderatora Bydgoszcz z Wdą Świecie zapowiada się niezwykle interesująco, ponieważ obie ekipy spisują się jak do tej pory w tym sezonie ligowym znakomicie i wydaje się, że już na tym etapie rozgrywek można stwierdzić, że to właśnie te dwa zespoły powinny liczyć się w aktualnej kampanii ligowej w walce o miejsca w ścisłej czołówce tabeli.

Wda Świecie wygrała w tym sezonie 10 spotkań ligowych z rzędu i dopiero w ubiegły weekend po raz pierwszy przełknęła gorycz porażki, ulegając na własnym stadionie 0:1 Cuiavii Inowrocław. Dodatkowo ekipa z Kociewia może pochwalić się najlepszą ofensywą ze wszystkich drużyn, biorących udział w całych rozgrywkach. Zawodnicy ze Świecia zdobyli już w tym sezonie 34 bramki, co jest oczywiście najlepszym wynikiem w lidze, a poza tym świecianie wielokrotnie potrafili strzelić swoim rywalom kilka goli w jednym meczu. Naturalne wydaje się więc, że sztab szkoleniowy oraz piłkarze Chemika w trakcie tygodnia solidnie przygotowują się do weekendowej rywalizacji.

– Wda będzie wymagającym przeciwnikiem. To pokazuje przede wszystkim miejsce tego zespołu w tabeli. Solidnie przygotowujemy się do sobotniego meczu. Mamy pomysł, jak funkcjonować w każdej fazie i subfazie pojedynku. Myślę, że w grze zespołu ze Świecia jest dużo rzeczy powtarzalnych, do których możemy się przygotować szybciej. Ogólnie jestem jednak w dobrym nastroju, czekam na sobotni mecz i myślę pozytywnie o najbliższej rywalizacji – komentuje trener Wiktor Osiński

Zawodnicy Chemika Moderatora Bydgoszcz powinni doskonale zdawać sobie sprawę z siły rywala, z którym mierzyli się przecież nie tak dawno w przedsezonowym sparingu. Wówczas bydgoszczanie przegrali z ekipą ze Świecia 1:2. Z drugiej jednak strony gracze zespołu z Glinek raczej nie mają prawa bać się swojego najbliższego przeciwnika, ponieważ sami w tym sezonie znajdują się w rewelacyjnej dyspozycji.

Zespół trenera Wiktora Osińskiego może pochwalić się aktualnie serią 6 zwycięstw z rzędu, a poza tym w obecnych rozgrywkach chemicy stracili tylko 2 bramki, co jest kapitalnym wynikiem, biorąc pod uwagę aktualny etap sezonu. Poza tym Chemik wygrał wszystkie dotychczasowe mecze domowe, nie tracąc w nich ani jednego gola.

– Każdy z zawodników oraz członków sztabu szkoleniowego lubi grać mecze, które są dla nas po prostu wymagające. Nie da się ukryć, że spotkanie z Wdą właśnie takie będzie. Sytuacja w zespole jest stabilna. Wszyscy piłkarze są gotowi do gry, pomijając oczywiście tych, którzy już od dłuższego czasu zmagają się z urazami. Zawodnicy są zmotywowani do sobotniej rywalizacji i gotowi do walki o trzy punkty – dodaje trener Osiński

Początek meczu 12. kolejki kujawsko-pomorskiej IV ligi pomiędzy Chemikiem Moderatorem Bydgoszcz a Wdą Świecie w sobotę o godzinie 12:00. Zapraszamy wszystkich kibiców do wspierania chemików na Stadionie im. Czesława Kobusa w Bydgoszczy przy ulicy Glinki 79. Wstęp na mecz jest darmowy.

Następny artykuł

P