Autor:

Sebastian Torzewski

Tagi:
Pierwszy zespół 04.03.2022
Fot. Sebastian Torzewski

Wracamy do gry. Na początek Puchar Polski

Zakończył się okres przygotowawczy, czas na mecze o stawkę. Na początek – jako przedsmak przed ligą – czeka nas mecz Okręgowego Pucharu Polski ze Sportisem Łochowo.

Ostatni raz obie drużyny zagrały ze sobą na początku września. Po wyrównanym meczu i bramce w samej końcówce spotkania drużyna z Łochowa wygrała na Glinkach 3:2. Łącznie w 2021 roku obie drużyny spotkały się aż cztery razy. Wszystkie mecze rozegrano w ramach IV ligi. Aby znaleźć pucharowe spotkanie Chemika z drużyną z Łochowa, trzeba cofnąć się do 2015 roku, gdy bydgoszczanie wygrali z ówczesnym KS Łochowo 8:1. Dwa lata wcześniej – także w ramach Okręgowego Pucharu Polski – zwyciężyli 4:1.

W dotychczasowych meczach Pucharu Polski 2021/2022 chemicy pokonali Promień Szczepanowo 8:0 i Cuiavię Inowrocław w rzutach karnych. Sportis wygrał po 3:0 z Dębem Potulice i Pomorzaninem Serock.

Zimą w drużynie z gminy Białe Błota doszło do sporych zmian. Drużynę opuścili bramkarz Damian Pawelski oraz Maciej Słupecki i Adrian Wróblewski. Przed meczem trener rywali Robert Wójcik został zapytany o zespół Chemika. – Rywal ma w miarę stabilną kadrę, gdzie trzon zespołu stanowią zawodnicy dojrzali, o wysokich umiejętnościach jak na tę klasę rozgrywkową. Ponadto ekipa z Bydgoszczy ma stały „zastrzyk” młodych zawodników, którzy z każdym rokiem zdobywają coraz większe doświadczenie i z pewnością w przyszłości będą stanowić o sile tego zespołu.  – stwierdził szkoleniowiec w rozmowie z klubową stroną internetową.

W Chemiku zima tradycyjnie już przebiegła spokojnie. Na wypożyczenie do Solca Kujawskiego udał się Grzegorz Adamski, a Gabriel Pieczyński najprawdopodobniej będzie wiosną występował w BKS Bydgoszcz. Po kontuzji wrócił za to Raul Chojnacki. Oprócz tego szansę w meczach sparingowych otrzymywali kolejni wychowankowie akademii.

W czasie okresu przygotowawczego chemicy rozegrali pięć meczów sparingowych, spośród których wygrali dwa, jeden zremisowali i dwa przegrali. Mecz z Cuiavią Inowrocław nie został dokończony.

Początek spotkania o godz. 11:00. Mecz zostanie rozegrany na boisku bocznym ze sztuczną nawierzchnią. Wstęp wolny.

Następny artykuł

P