Autor:

Sebastian Torzewski

Tagi:
Pierwszy zespół 26.08.2022
Fot. Tomasz Czachorowski

Wrócić na dobre tory. Chemik Moderator podejmie Pogoń Mogilno

Już w sobotę piłkarze Chemika Moderatora Bydgoszcz rozegrają czwarty mecz w tym sezonie. Podopieczni trenera Wiktora Osińskiego zagrają z Pogonią Mogilno.

Początek sezonu nie przebiega po myśli piłkarzy Chemika Moderatora. Na inaugurację nasi zawodnicy przegrali ze Spartą Brodnica 0:1. Co prawda w 2. kolejce po emocjonującym meczu pokonali Tłuchowię Tłuchowo 3:2, ale drugi wyjazd przyniósł drugą porażkę. Tym razem bydgoszczanie dość niespodziewanie przegrali z Liderem Włocławek.

Bydgoszczanie w tym sezonie zdobyli dotąd pięć bramek. Aż przy trzech swój udział miał Piotr Siekirka, który strzelił dwa gole i zanotował 1 asystę.

Pogoń Mogilno została latem poważnie przebudowana. Na posadzie trenera Karol Kaźmierczak zastąpił Damiana Malczewskiego. Drużynę opuściło kilku ważnych graczy jak Jay Jaskólski, Bartłomiej Kruszewski, Jacek Wojciechowski czy Maciej Sieradzki. Pozyskano głównie młodych piłkarzy. Jednym z nich jest Mateusz Rościszewski, który w poprzednim sezonie grał w Kotwicy Kołobrzeg na wypożyczeniu z Pogoni Szczecin.

Jednym z bardziej doświadczonych zawodników w drużynie jest Wiktor Mrówczyński. Napastnik zdobył 6 z 10 bramek Pogoni w tym sezonie i ma dużą zasługę w tym, że drużyn z Mogilna wygrała dwa z trzech meczów tego sezonu.

Pogoń to rywal, z którym chemicy radzą sobie całkiem dobrze. W XXI wieku obie drużyny mierzyły się 14 razy i aż 10 meczów wygrali bydgoszczanie. Najwięcej bramek w tych meczach – po trzy – zdobyli Robert Kawałek, Maciej Kot oraz wspomniany Wiktor Mrówczyński.

Początek sobotniego meczu o godz. 12:00 na stadionie przy ul. Glinki 79. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy!

Następny artykuł

P