Autor:

Sebastian Torzewski

Tagi:
Pierwszy zespół 05.08.2023

Wysokie zwycięstwo na inaugurację

W meczu 1. kolejki IV ligi piłkarze Chemika Moderatora Bydgoszcz pokonali Pomorzanina Toruń 5:0.

W podstawowym składzie wyszedł debiutujący Dawid Zaborowski. Od początku zagrało także czterech zawodników z rocznika 2005 – Kacper Klimkiewicz, Marcel Strzyżewski, Konrad Klatecki i Jakub Czesiński.

Od początku spotkania piłkarze Chemika Moderatora mieli przewagę. Pomorzanin próbował się przeciwstawić, ale bydgoszczanie szybko zdobyli dwie bramki, które podcięły skrzydła rywalom. W 18 minucie Gracjan Łęt szybko wznowił grę po stałym fragmencie dla torunian, a piłka trafiła do Strzyżewskiego. Ten wykorzystał błąd obrońcy i w sytuacji sam na sam umieścił piłkę w siatce. W 25 minucie było już 2:0. Strzyżewski dośrodkował w pole karne, a obrońca Pomorzanina interweniował tak niefortunnie, że skierował piłkę do własnej bramki.

Pomorzanin najlepszą sytuację miał po główce Marka Piątkowskiego, który jednak uderzył niecelnie. Po zmianie stron nasza drużyna nadal przeważała, choć na bramki trzeba było zaczekać. Skutku nie przyniosły dwa strzały Damiana Rysiewskiego ani próba Konrada Klateckiego. Dopiero uderzenie Patryka Perlińskiego w 77 minucie dało efekt w postaci bramki. Chwilę wcześniej Perła został nieco cofnięty od bramki, bo na boisku zameldował się debiutujący Łukasz Pikalski. Król strzelców minionego sezonu IV ligi chwilę poprowadził piłkę i oddał strzał z dystansu, pokonując bramkarza.

W samej końcówce padły jeszcze dwie bramki. Najpierw aktywny od momentu pojawienia się na boisku Jan Rogowski skierował piłkę do siatki, a tuż przed ostatnim gwizdkiem wynik ustalił Marcel Strzyżewski.

Chemicy rozpoczęli więc sezon od wysokiego zwycięstwa 5:0 i w dobrych humorach mogą szykować się do kolejnego spotkania. Już w przyszłą sobotę, 12 sierpnia o godz. 12:00, zagrają na własnym boisku z Lechem Rypin.

POMORZANIN TORUŃ – CHEMIK MODERATOR BYDGOSZCZ 0:5 (0:2)
bramki: Marcel Strzyżewski (dwie), Patryk Perliński, Jan Rogowski, samobójcza

Chemik: Łęt – Goździkowski, Adamenko, Kochmański, Zaborowski (76′ Pikalski)- Klimkiewicz (65′ Chęś), Rysiewski – Strzyżewski, Klatecki (65′ Rogowski), Czesiński (57′ Włosiński) – Perliński

żółta kartka: Kochmański

Następny artykuł

P