Autor:

Sebastian Torzewski

Tagi:
Pierwszy zespół 13.10.2022
Fot. Tomasz Czachorowski

Wysokie zwycięstwo z Cuiavią Inowrocław

W środowym meczu Pucharu Polski KPZPN piłkarze Chemika Moderatora Bydgoszcz pokonali Cuiavię Inowrocław 4:1.

W składzie Chemika w porównaniu do poprzedniego meczu ligowego doszło do trzech zmian: Adam Kacprzak, Konrad Klatecki i Jakub Czesiński zagrali w miejsce Kamila Goździkowskiego, Oskara Chęsia i Marcela Strzyżewskiego.  Drużynę w tym meczu prowadził Szymon Maziarz – trener Wiktor Osiński przebywa bowiem na stażu w Bilbao.

Pierwsze minuty meczu były bardzo wyrównane, ale obie drużyny nie stwarzały sobie dobrych okazje bramkowych. W końcu w 20. minucie Szymon Maziarz świetnie przymierzył z rzutu wolnego z około 17 metrów i umieścił piłkę w bramce Cuiavii. 10 minut później było już 2:0, a prowadzenie Chemika podwyższył Piotr Siekirka. Tym razem jednak goście szybko odpowiedzieli golem kontaktowym Dominika Kulaka.

Wydawało się, że po przerwie czeka jeszcze wiele emocji, ale chemicy już w 47. minucie strzelili gola na 3:1. Piłkę do siatki skierował Patryk Perliński. Ten sam piłkarz w 84. minucie ustalił wynik na 4:1 pięknym uderzeniem z dystansu.

Puchar Polski KPZPN
Chemik Moderator Bydgoszcz – Cuiavia Inowrocław 4:1 (2:1)
bramki: Patryk Perliński 47′, 84′, Szymon Maziarz 20′, Piotr Siekirka 30′ – Dominik Kulak 32′

Chemik: Łęt – Włosiński, Adamenko, Kochmański, Kacprzak (55′ Goździkowski) – Rysiewski, Klatecki (78′ Chęś) – Czesiński (65′ Strzyżewski), Maziarz, Siekirka – Perliński.

Następny artykuł

P