Autor:

Sebastian Torzewski

Tagi:
Akademia 12.05.2022

Zbiórka na operację Mikołaja Borowskiego

Młody piłkarz Chemika Bydgoszcz doznał poważnej kontuzji. Rozpoczęła się zbiórka, która ma pomóc Mikołajowi Borowskiemu wrócić na boisko.

Mikołaj Borowski to wyróżniający się młody piłkarz Chemika Bydgoszcz, który jeszcze jesienią występował w Centralnej Lidze Juniorów do lat 17. Niestety, kilkanaście tygodni temu jego dobrze rozwijająca się przygoda z piłką została zatrzymana. Podczas przygotowań do rundy wiosennej doznał kontuzji, która postawiła pod znakiem zapytania jego dalszą grę.

Mikołaj doznał kontuzji więzadeł przednich i uszkodzenia łąkotki. Marzy o powrocie do grania, ale aby było to możliwe, potrzebna jest operacja, która została wyceniona na łącznie 17 tysięcy złotych.

Wraz z rodzicami zawodnika apelujemy o wsparcie. Rozpoczęła się zbiórka w serwisie zrzutka.pl. Przez pierwszą dobę udało się zebrać 7 242 zł. [kliknij i zobacz zrzutkę]

U progu piłkarskiej kariery znajduje się także o dwa lata starszy brat Mikołaja, Filip Borowski. 19-latek, wychowanek Chemika, ma za sobą występy w młodzieżowych reprezentacjach Polski. Obecnie jest wypożyczony z Lecha Poznań do I-ligowego Zagłębia Sosnowiec.

Następny artykuł

P