Autor:

Sebastian Torzewski

Tagi:
Pierwszy zespół 27.09.2021
Fot. Jakub Soboczyński

Zwycięstwo z Pogonią po pięknej bramce

W sobotnim meczu IV ligi kujawsko-pomorskiej piłkarze Chemika Moderatora Bydgoszcz wygrali z Pogonią Mogilno 1:0. Jedyną bramkę w meczu zdobył Kamil Serafin.

Chemicy przystąpili do meczu w identycznym składzie jak przed tygodniem. Na ławce znalazł się Adam Kacprzak, który nadal boryka się z urazem. W I połowie kibice zebrani na stadionie przy ul. Glinki 79 nie mogli narzekać na nadmiar sytuacji bramkowych. Najlepszą miał w 17. minucie Maciej Sobczyk, który otrzymał podanie w pole karne od Kamila Goździkowskiego, ale uderzył za lekko i bramkarz zdołał odbić piłkę. W 34. minucie blisko był też Patryk Perliński, który nawet doszedł piłki do zagranej przed bramkę, ale zderzył się z golkiperem i sędzia odgwizdał faul, pokazując żółtą kartkę naszemu zawodnikowi.

W 51. minucie padła jedyna bramka w tym meczu. Po rozegraniu rzutu z autu Maciej Kot podał do Szymona Maziarza, ten przed pole karne do Kamila Serafina, a 19-letni pomocnik uderzył w samo okienko bramki strzeżonej przez Pawła Mrozińskiego.

Pogoń co jakiś czas podchodziła pod bramkę Chemika, ale Oskar Klon nie miał zbyt wiele pracy – albo goście zbyt długo starali się rozgrywać piłkę, albo uderzali niecelnie. W 72. minucie Maciej Sobczyk mógł przesądzić o losach meczu, ale piłka po jego strzale w sytuacji sam na sam odbiła od słupka i nie wpadła do bramki. Wynik już się nie zmienił i Chemik Moderator pokonał Pogoń Mogilno 1:0.

Po 8. kolejkach bydgoszczanie zajmują czwarte miejsce w tabeli. W następny weekend zagrają na wyjeździe z Chełminianką Chełmno. Wcześniej czeka ich jednak mecz pucharowy z Cuiavią Inowrocław. Spotkanie w środę o godz. 18:30 na stadionie przy ul. Glinki 79.

8. kolejka IV ligi
CHEMIK MODERATOR BYDGOSZCZ – POGOŃ MOGILNO 1:0
bramka: Kamil Serafin 51′

Chemik: Klon – Włosiński, Adamenko, Kochmański, Goździkowski – Maziarz, Rysiewski – Kot (61′ Lipkowski), Serafin, Sobczyk (70′ Adamski) – Perliński

żółta kartka: Perliński

Następny artykuł

P