Autor:

Sebastian Torzewski

Tagi:
Akademia 22.12.2021

Akademia Chemika Bydgoszcz ze złotym certyfikatem PZPN!

Polski Związek Piłki Nożnej potwierdził dziś, że Akademia Piłkarska Chemika Moderatora Bydgoszcz otrzymała złoty certyfikat w programie certyfikacji szkółek piłkarskich na lata 2022-2023. To potwierdzenie najwyższej jakości szkolenia w naszym klubie.

W trzecim cyklu certyfikacji przyznano 37 złotych certyfikatów w całej Polsce. Najwięcej – dziesięć – otrzymały kluby, które na co dzień nie prowadzą zespołów seniorskich. Złoty certyfikat otrzymało też sześć klubów Ekstraklasy. Chemik Bydgoszcz jest jednym z zaledwie trzech posiadaczy Złotego Certyfikatu, których pierwsze drużyny grają w IV lidze.

Chemik Moderator Bydgoszcz po raz pierwszy otrzymał Złoty Certyfikat PZPN w listopadzie 2019 roku, jako jeden z zaledwie pięciu klubów w województwie kujawsko-pomorskim. Od tego czasu nasz klub nieprzerwanie może pochwalić się tym wyróżnieniem. W obecnej edycji programu drugim klubem z województwa kujawsko-pomorskiego, który uzyskał złoty certyfikat, jest JAcademy Bydgoszcz.

Przyznając certyfikat Polski Związek Piłki Nożnej brał pod uwagę m.in. kwalifikacje trenerów pracujących w klubie, program szkoleniowy, liczbę zawodników przypadających na jednego trenera, infrastrukturę sportową oraz spełnienie wymogów formalno-prawnych.

Dziękujemy trenerom, zawodnikom, rodzicom i wszystkim osobom, których praca przełożyła się na ten sukces!

Następny artykuł

P