Autor:

Sebastian Torzewski

Tagi:
Z życia klubu 22.12.2021

Bydgoski Budżet Obywatelski. Wspieraj nasze piłkarskie projekty!

Rozpoczęło się głosowanie w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim. Tak jak co roku zachęcamy do wsparcia projektów zgłoszonych przez BKS Chemik.

Głosowanie rozpoczęło się w środę, 1 grudnia i potrwa do czwartku, 30 grudnia. Głosować można na stronie www.bydgoszcz.pl/BBO. Bydgoszczanie mają do wydania 16 milionów złotych. Każdy mieszkaniec może wybrać po jednym projekcie z każdej kategorii. Nowością w tegorocznym głosowaniu jest możliwość głosowania dzieci i młodzieży bez względu na wiek. W takim przypadku rodzic może załączyć zdjęcie/skan zgidy na udział dziecka w głosowaniu.

Pierwszą kategorię są projekty osiedlowe. Kwoty zostały rozdzielone proporcjonalnie, biorąc pod uwagę liczbę mieszkańców. Głosować można niezależnie od osiedla, którego jest się mieszkańcem. My zachęcamy do oddawania głosów na projekt numer 420 – Mini boisko do piłki nożnej ze sztuczną nawierzchnią i oświetleniem.

Drugą kategorią są zadania ponadosiedlowe. W tym przypadku zachęcamy do głosowania na sąsiedni dla nas projekt nr 383 zakładający budowę asfaltowej ścieżki rowerowej na ulicy Dąbrowa do drogi krajowej nr 10.

Trzecią kategorią są małe projekty społeczne. Wzorem poprzednich edycji zgłosiliśmy projekt nr 245: Wakacje z Chemikiem – otwarte i bezpłatne treningi piłki nożnej dla dzieci.

Projekty zgłoszone przez BKS Chemik

245 Mały Projekt Społeczny; Wakacje z Chemikiem – otwarte i bezpłatne treningi piłki nożnej dla dzieci
Jubileuszowa, dziesiąta edycja otwartych i bezpłatnych treningów piłki nożnej dla dzieci do 12. roku życia. Dodatkowo organizowane będą mini-turnieje z nagrodami dla uczestników. Treningi trwają przez cały lipiec i odbywają się od poniedziałku do czwartku z podziałem na grupy wiekowe. Zajęcia bezpłatne i otwarte dla wszystkich dzieci, niezależnie od płci i umiejętności. Poza zajęciami treningowymi przewidziane są dodatkowe atrakcje i konkursy z nagrodami dla uczestników oraz dla rodziców i opiekunów, a także uroczyste zakończenie, na którym nagrody i dyplomy otrzymają wszyscy uczestnicy. Przewidywana ilość uczestników: 350-400 dzieci.

420 Projekt osiedlowy: Wyżyny, Mini boisko do piłki nożnej ze sztuczną nawierzchnią i oświetleniem
Celem projektu jest poprawa infrastruktury sportowej Wyżyn.  Z propozycji zadania skorzystają wszyscy mieszkańcy.Wymiary pola gry to minimum 40 x 20 m. Piłka nożna jest najpopularniejszym sportem w Polsce, dlatego tak ważne jest, aby mieszkańcy mieli miejsce do uprawiania tego sportu. Będzie to miejsce rekreacyjno-sportowe dla całych rodzin, gdzie dzieci będą mogły spędzać swój wolny czas, będą realizować swoje pasje i marzenia, a rodzice będą mogli kibicować.

Następny artykuł

P