Autor:

Sebastian Torzewski

Tagi:
Akademia 12.07.2023

Chemik i Legia Warszawa klubami partnerskimi

Z przyjemnością informujemy, że Chemik Bydgoszcz nawiązał współpracę z Legią Warszawa. Partnerstwo ma na celu wspólny rozwój, wymianę doświadczeń oraz wzajemne wsparcie na wielu płaszczyznach. Chemik zyska przede wszystkim wiedzę szkoleniową i pomoc merytoryczną ze strony stołecznego klubu.

W ramach współpracy Chemik będzie miał możliwość korzystania z wiedzy i doświadczenia Legii Warszawa w zakresie szkolenia młodych zawodników oraz metodologii treningowej. Będzie to cenny impuls dla rozwoju Akademii, której priorytetem jest kształcenie i wychowanie młodych talentów.

– Decyzja o nawiązaniu współpracy była starannie przemyślana i poparta kilkoma wizytami przedstawicieli klubu w Legia Training Center w Książenicach. Serdeczne podziękowanie kieruję w stronę Dyrektora Akademii Piłkarskiej Legii Warszawa, Pana Marka Śledzia oraz klubowych koordynatorów Wiktora Osińskiego, Bartosza Kubiaka i Szymona Kmiecika, którzy zaangażowali się w proces nawiązania współpracy – powiedział prezes klubu Dominik Malicki.

Współpraca z Legią Warszawa stworzy trenerom Akademii Chemika możliwość rozwoju podczas szkoleń i staży. To także szansa dla utalentowanych zawodników na podnoszenie swoich umiejętności na najwyższym krajowym poziomie oraz zdobywanie cennego doświadczenia. Dla naszej Akademii będzie to także okazja do podniesienia poziomu szkolenia oraz do lepszej ekspozycji klubu na krajowym i międzynarodowym rynku piłkarskim.

Rozpoczęcie współpracy z Legią Warszawa to kolejny krok w dążeniu Chemika Bydgoszcz do podnoszenia jakości szkolenia, zdobywania nowych doświadczeń oraz osiągania sukcesów na boisku.

Następny artykuł

P