Autor:

Sebastian Torzewski

Tagi:
Pierwszy zespół 25.03.2022
Fot. Tomasz Czachorowski

Do trzech razy sztuka? Chemik zagra w Pruszczu

W sobotnim meczu IV ligi piłkarze Chemika Moderatora Bydgoszcz zagrają na wyjeździe ze Startem Pruszcz. Będzie to trzecie spotkanie w rundzie wiosennej. Poprzednie dwa mecze naszych piłkarzy zakończyły się remisami.

Start świetnie rozpoczął rundę, wygrywając ze Sportisem Łochowo 3:0. W drugim wiosennym spotkaniu podopieczni trenera Ejankowskiego zremisowali na wyjeździe z Kujawianką Izbica Kujawska 2:2. Dzięki temu zawodnicy z Pruszcza zajmują 9. miejsce w tabeli, z bezpieczną sześciopunktową przewagą nad Notecianką Pakość.

Chemicy rozpoczęli rundę wiosenną od dwóch remisów – bezbramkowego ze wspomnianą już Notecianką i 1:1 z Budowlanym KS. W drugim spotkań nasi piłkarze stworzyli sobie wiele sytuacji, ale nie zdołali przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść.

Zimą w Starcie działo się zdecydowanie więcej niż w Chemiku. W naszym klubie okienko transferowe już niemal tradycyjnie przebiegło spokojnie. W Pruszczu pojawiło się za to trzech byłych już zawodników Wdy Świecie – Bartosz Czerwiński, Wojciech Lewandowski i Kamil Linkowski, a oprócz tego także Daniel Semrau (Chełminianka), Robert Bross (Pomorzanin Serock) i Dawid Duma (Wisła Gruczno). Z zespołem pożegnało się kilku graczy, a wśród nich byli zawodnicy Chemika – Oleksandr Kostiuk (Pomorzanin Serock) i Kacper Sapa (GLKS Dobrcz-Wudzyn)

Trener Wiktor Osiński ma do dyspozycji wszystkich zawodników – żaden z zawodników Chemika nie jest zawieszony, nikt nie ma też poważnego urazu. Chemicy zajmują obecnie piąte miejsce w tabeli. Do podium tracą trzy punkty, do liderującej Unii Solec Kujawski – dziewięć oczek.

Początek meczu o godz. 15:00.

Następny artykuł

P