Autor:

Sebastian Torzewski

Tagi:
Pierwszy zespół 14.11.2021
piłka nożna bydgoszcz
Fot. Szymon Fiałkowski

Dominacja nic nie dała. Cuiavia wygrała w Bydgoszczy

W niedzielnym meczu 16. kolejki IV ligi piłkarze Chemika Moderatora Bydgoszcz przegrali na własnym boisku z Cuiavią Inowrocław 0:1.

Po dość wyrównanych pierwszych minutach chemicy przejęli inicjatywę i przewaga bydgoskiego zespołu utrzymywała się przez cały mecz. Przed zmianą stron najgroźniej pod bramką przyjezdnych było po główce Damiana Kochmańskiego, a także po uderzeniu z pola karnego w wykonaniu Szymona Maziarza. Inowrocławianie także kilka razy sprawdzili Oskara Klona.

W drugiej połowie przewaga Chemika była już niezaprzeczalna. Kilkanaście rzutów rożnych w całym meczu nie przyniosło jednak efektu, podobnie jak strzały Maziarza, Kamila Serafina, Patryka Perlińskiego i już w samej końcówce Maksyma Adamenko. Cuiavia rzadko podchodziła pod bramkę Chemika. W 80. minucie blisko zdobycia bramki był Damian Adamski, ale jego strzał z niewielkiej odległości został zablokowany. Piłka wyszła na rzut rożny. Po dośrodkowaniu defensorzy naszego zespołu wybili futbolówkę, ale przed polem karnym czekał osamotniony Jakub Nowakowski, który dobrze przymierzył i było 1:0 dla Cuiavii.

Ten sam piłkarz mógł nawet podwyższyć na 2:0 po jednym z kontrataków, ale wówczas dobrą interwencją popisał się Klon. Chemicy starali się jeszcze zmienić losy spotkania, ale nie udało im się wyrównać. Mimo zdecydowanej przewagi przegrali z Cuiavią 0:1.

W następną sobotę, w ostatnim meczu rundy jesiennej, zmierzymy się na wyjeździe z Unią Solec Kujawski. Początek meczu o godz. 13:00.

16. kolejka IV ligi
CHEMIK MODERATOR BYDGOSZCZ – CUIAVIA INOWROCŁAW 0:1 (0:0)
bramka: Jakub Nowakowski 80′

Chemik: Klon – Włosiński, Adamenko, Kochmański, Kacprzak (70′ Goździkowski) – Maziarz, Rysiewski – Kot (58′ Siekirka), Serafin (83′ Chęś), Lipkowski (83′ Sobczyk) – Perliński.

Następny artykuł

P