Pierwszy zespół 18.11.2021
Fot. Tomasz Czachorowski

Wizyta u lidera na zakończenie jesieni

W sobotę piłkarze Chemika Moderatora Bydgoszcz rozegrają ostatni mecz rundy jesiennej. Podopieczni trenera Wiktora Osińskiego zagrają na wyjeździe z Unią Solec Kujawski.

Chemicy zajmują obecnie szóste miejsce w tabeli. W poprzedni weekend dość niespodziewanie przegrali na własnym boisku z Cuiavią Inowrocław. Przez cały mecz przeważali, ale kompletnie nie potrafili tego udokumentować. Tymczasem goście zdobyli jedyną bramkę w 80. minucie i mogli cieszyć się ze zwycięstwa.

Mimo straty punktów nasi piłkarze nadal są w kontakcie z czołówką tabeli. Do drugiej Wdy Świecie tracą cztery punkty, co – biorąc pod uwagę, że przed nami jeszcze cała runda wiosenna – jest dystansem spokojnie do nadrobienia. Wszystkim jednak uciekła Unia Solec Kujawski, która ma dziewięć punktów więcej od drużyny ze Świecia.

Beniaminek wygrał aż 14 z 16 spotkań w tym sezonie. Trzeba jednak podkreślić, że solecki zespół to beniaminek tylko z nazwy. W 2017 roku unici awansowali do III ligi, w 2018 spadli do IV, w 2019 spadli do klasy okręgowej, a w 2021 awansowali do IV ligi. Awansu bądź spadku nie doświadczyli w ciągu ostatnich pięciu sezonów tylko raz – w 2020 roku, gdy rozgrywki przerwano z powodu koronawirusa.

Zbyt wiele wspólnego z mianem beniaminka nie ma też skład Unii. Wystarczy powiedzieć, że w bramce stoi Mateusz Skowroński, a w polu występują m.in. Krzysztof Szal, Masato Hayashi, Arkadiusz Piskorski, Łukasz Nowak, Patryk Ciężkowski czy związani w przeszłości z Chemikiem Oliwier Moranowski, Filip Żurawski, Szymon Babiarz, Daniel Katerla i Sebastian Pacek. Przeszłość w Unii mają za sobą także obecni zawodnicy naszego zespołu: Maksym Adamenko, Adam Kacprzak, Damian Rysiewski czy trener Wiktor Osiński.

W ostatnich sezonach obie drużyny nie miały zbyt wielu okazji do rywalizacji – przez dziesięć ostatnich lat grały ze sobą w lidze tylko dwa razy – w sezonie 2015/2016 w Solcu Kujawskim wygrała Unia (1:0), a w Bydgoszczy – piłkarze Chemika (2:0).

Jak będzie tym razem? Początek sobotniego meczu w Solcu Kujawskim o godz. 13:00.

Następny artykuł

P