Autor:

Szymon Kołodziejski

Tagi:
Pierwszy zespół 12.01.2024
Fot. Sebastian Torzewski

GLKS Dobrcz-Wudzyn pierwszym sparingpartnerem Chemika

Piłkarze Chemika Moderatora Bydgoszcz rozpoczynają serię spotkań sparingowych, przygotowujących zespół do startu w rundzie wiosennej sezonu 2023/24 kujawsko-pomorskiej IV ligi. W sobotę o godzinie 12:30 zespół prowadzony przez trenera Wiktora Osińskiego zmierzy się na bocznym boisku ze sztuczną nawierzchnią kompleksu sportowego „Chemik” z liderującym po pierwszej części sezonu w I grupie kujawsko-pomorskiej klasy okręgowej GLKS-em Dobrcz-Wudzyn.

Piłkarze pierwszego zespołu Chemika Moderatora Bydgoszcz rozpoczęli już przygotowania do drugiej części sezonu 2023/24. Jak do tej pory w składzie drużyny z Glinek nie nastąpiły żadne zmiany kadrowe, a to oznacza, że trener Wiktor Osiński wraz ze sztabem szkoleniowym mają do dyspozycji sprawdzonych zawodników, którzy rozegrali już w rundzie jesiennej kilkanaście spotkań ligowych.

Wiosną trzon zespołu będą stanowić zawodnicy, którzy sprawdzili się już w czwartoligowych bojach w drugiej połowie minionego roku. Oczywiście w meczach sparingowych kadra bydgoskiej drużyny może być uzupełniania o zawodników, którzy w tym sezonie wyróżniali się w meczach drugiej drużyny występującej w A Klasie, a także o utalentowanych juniorów z zespołów akademii Chemika Moderatora Bydgoszcz.

Pełni wiary we własne umiejętności młodzi chemicy mogą dodać zespołowi sporo dobrych impulsów, o czym przekonaliśmy się już jesienią, kiedy swoje szanse na grę dostawali niesprawdzani wcześniej na ligowych boiskach Remigiusz Lewandowski czy Mateusz Gogoliński, którzy z pewnością nie zawiedli oczekiwań trenera.

Głównym celem serii zimowych meczów sparingowych powinno być szukanie nowych rozwiązań taktycznych i dobre przygotowanie fizyczne oraz mentalne całej drużyny do walki w wiosennych pojedynkach ligowych. Strata zajmującego 2. miejsce w tabeli Chemika Moderatora do liderującej w ligowej tabeli Wdy Świecie wynosi 9 punktów i przy dobrej postawie i odrobinie szczęścia bydgoszczanie nadal mogą mieć nadzieję na dogonienie lidera. W najbliższych tygodniach ekipa trenera Osińskiego powinna jednak zapomnieć o tym, co może zdarzyć się za kilka miesięcy i skupić się na ciężkiej pracy oraz pozytywnemu zaprezentowaniu się w sparingach.

Nasz rywal

Piłkarze GLKS-u Dobrcz-Wudzyn występują aktualnie drugi sezon z rzędu w I grupie kujawsko-pomorskiej klasy okręgowej. W kampanii 2022/23 grający w roli beniaminka GLKS finiszował w piątoligowych rozgrywkach na 4. miejscu. W tym sezonie, dzięki dobrej postawie w rundzie jesiennej, wspólna ekipa drużyn z Dobrcza i Wudzyna jest na ten moment liderem zestawienia klasy okręgowej, czyli zajmuje miejsce gwarantujące awans do IV ligi. Sobotni rywal Chemika ma aktualnie 5 punktów przewagi nad 2. w tabeli Mustangiem Ostaszewo oraz 3. w klasyfikacji Tarpanem Mrocza. Przypomnijmy, iż z tej grupy dwie najlepsze ekipy uzyskają awans.

Dobrczanie jesienią wygrali w lidze aż 12 spotkań, 2 razy remisowali i tylko raz przegrali, ulegając u siebie LKS-owi Agri-Pawpol Dąbrowa Chełmińska. Ponadto gracze GLKS strzelali w ostatnich miesiącach bardzo dużo bramek, wygrywając niektóre spotkania różnicą 5, a nawet 7 goli. Ogólnie warto dodać, że ekipa z powiatu bydgoskiego zdobyła jesienią aż 60 goli, co jest oczywiście najlepszym wynikiem w rozgrywkach tej grupy „okręgówki”.

Z uwagi, że GLKS, podobnie jak Chemik, odpadł już z rozgrywek Okręgowego Pucharu Polski K-PZPN, przegrywając w październiku z czwartoligowym Pol-Osteg Pomorzaninem Serock, głównym celem drużyny będzie wiosną z pewnością awans na piąty poziom rozgrywkowy w Polsce, dlatego też sobotni sparing z Chemikiem zapowiada się niezwykle interesująco.

Historia

W ostatnich sezonach zespoły Chemika Moderatora Bydgoszcz i GLKS-u Dobrcz Wudzyn nie mierzyły się ze sobą w oficjalnych spotkaniach. Chemicy nie rozgrywali także w kilku wcześniejszych latach meczów o punkty z ekipami GLKS-u Dobrcz oraz Tartaka Wudzyn, które dokonały ze sobą fuzji w 2018, tworząc aktualny wspólny zespół.

Chemik Moderator Bydgoszcz – GLKS Dobrcz-Wudzyn

Termin meczu: 13.01.2024 (sobota)

Godzina meczu: 12:30

Rozgrywki: Mecz sparingowy

Stadion: Boczne boisko ze sztuczną nawierzchnią kompleksu „Chemik” w Bydgoszczy (ul. Glinki 79)

Przewidywane warunki atmosferyczne: 1°C, zachmurzenie

Długość wyjazdu zespołu GLKS-u Dobrcz-Wudzyn: 26 km

Przeciwnik: GLKS Dobrcz-Wudzyn

Rok założenia: 1946 (od 2018 pod bieżącą nazwą po fuzji GLKS-u Dobrcz z Tartakiem Wudzyn)

Barwy: żółto-zielone

Stadion: Stadion w Dobrczu (ul. Długa 33)

Poziom rozgrywkowy: klasa okręgowa (grupa: kujawsko-pomorska I)

Wyniki poprzednich spotkań sparingowych GLKS-u Dobrcz-Wudzyn:

Pierwsze spotkanie sparingowe zespołu w przerwie zimowej sezonu 2023/24

Ciekawostka statystyczna: Piłkarze GLKS-u Dobrcz-Wudzyn są po rundzie jesiennej liderami tabeli klasy okręgowej (grupa kujawsko-pomorska I)

Ostatni oficjalny bezpośredni pojedynek pomiędzy zespołami:

W ostatnich sezonach zespoły GLKS-u Dobrcz-Wudzyn i Chemika Moderatora Bydgoszcz nie mierzyły się ze sobą w meczach o stawkę

Następny artykuł

P