Autor:

Sebastian Torzewski

Tagi:
Akademia 11.03.2023

Gole od pierwszej minuty do ostatniej. Chemik wypunktował Spartę

W sobotnim meczu 4 ligi kujawsko-pomorskiej piłkarze Chemika Moderatora Bydgoszcz pokonali Spartę Brodnica 4:0. Bramki padały zarówno w pierwszej minucie meczu, jak i w doliczonym czasie gry.

Spotkanie rozpoczęło się z półgodzinnym opóźnieniem, gdyż z powodu opadów trzeba było wykonać prace na boisku. Dodatkowe 30 minut oczekiwania na pierwszy gwizdek lepiej wpłynęło na chemików. Już w 31 sekundzie meczu Piotr Siekirka wpadł w pole karne brodniczan, oddał mocny strzał, a bramkarz Sparty nie zdołał odbić piłki.

W kolejnych minutach podopieczni trenera Wikora Osińskiego nadal przeważali. Około 30 minuty drużyna miała dwie dobre okazje z udziałem Siekirki, ale najpierw Mateusz Wiśniewski obronił strzał w sytuacji sam na sam, a chwilę później dograna piłka nie trafiła do Perlińskiego.

Co się odwlecze, to nie uciecze i jeszcze przed przerwą Siekirka podwyższył na 2:0 po… wrzutce z bocznego sektora boiska. Chemicy zeszli na przerwę z bezpiecznym prowadzeniem.

Po zmianie stron tempo nieco osłabło. Sparta próbowała zdobyć bramkę kontaktową, ale niewiele wynikało z jej akcji. Z czasem rywale zaczęli zostawiać chemikom coraz więcej miejsca. W samej końcówce meczu wykorzystali to rezerwowy Maciej Kot oraz Patryk Perliński, dzięki czemu spotkanie skończyłp się zwycięstwem Chemika 4:0.

Za tydzień nasi piłkarze zagrają na wyjeździe z Tłuchowią Tłuchowo.

18. kolejka 4 ligi
Chemik Moderator Bydgoszcz – Sparta Brodnica 4:0
bramki: Piotr Siekirka 1′, 31′, Maciej Kot 88′, Patryk Perliński 90′

Chemik: Łęt – Włosiński, Adamenko, Kochmański, Kacprzak (55′ Goździkowski) – Chęś, Rysiewski – Czesiński (85′ Kot), Maziarz, Siekirka (65′ Strzyżewski) – Perliński.

Następny artykuł

P