Autor:

Szymon Kołodziejski

Tagi:
Pierwszy zespół 03.02.2024
Fot. Edyta Linowiecka

Grad bramek w Gdańsku. Chemik minimalnie przegrał z Gedanią

Aż 7 bramek padło w czwartym zimowym spotkaniu kontrolnym z udziałem piłkarzy Chemika Moderatora Bydgoszcz. W rozegranym w sobotę w Gdańsku sparingu ekipa z Bydgoszczy uległa 3:4 trzecioligowej Gedanii 1922 Gdańsk. Do siatki rywali trafiali Patryk Perliński, Marcel Strzyżewski oraz jeden z testowanych graczy w zespole z Glinek. Z kolei bramki dla przeciwników zdobywali Aleksander Łazarski, Krzysztof Bąk, Bartosz Zalewski oraz także jeden z graczy testowanych.

I połowa

Ekipa Chemika Moderatora Bydgoszcz już wcześnie rano wyruszyła do Gdańska na jeden ze swoich najdalszych wyjazdów w ostatnich latach. Spotkanie pierwotnie miało zostać rozegrane na boisku w hali pneumatycznej w kompleksie Football Arena przy ulicy Józefa Meissnera, jednak z powodu silnego wiatru, który mógłby zagrażać konstrukcji obiektu, a co za tym idzie bezpieczeństwu zawodników, mecz został przeniesiony na boisko piłkarskie kompleksu Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu im. Jędrzeja Śniadeckiego przy ulicy Kazimierza Górskiego.

Sobotnie spotkanie rozpoczęło się od prawdziwego trzęsienia ziemi. Już w 1. minucie piłkarz Gedanii Aleksander Łazarski zaskoczył zespół Chemika i gospodarze błyskawicznie mogli cieszyć się z prowadzenia.

W pierwszych fragmentach gry trzecioligowiec z Trójmiasta był lepszą stroną pojedynku i bydgoszczanie potrzebowali nieco czasu, aby wejść na odpowiednie obroty. Sytuacja zmieniła się wraz z początkiem drugiego kwadransa meczu, kiedy to ekipa trenera Wiktora Osińskiego zaczęła dyktować warunki rywalizacji.

W efekcie w 37. minucie jeden z testowanych zawodników w zespole z grodu nad Brdą doprowadził do wyrównania. Mimo wielu starań piłkarzom przebywającym na boisku nie udało się już w końcówce pierwszej połowy zdobyć bramki, która wyprowadziłaby któryś z zespołów na prowadzenie i do przerwy utrzymał się remis 1:1.

II połowa

Od początku drugiej odsłony meczu chemicy kontynuowali dobrą grę i bardzo szybko wypracowali sobie kolejne okazje bramkowe, które nie zostały zaprzepaszczone. W 51. minucie na prowadzenie zespół wicelidera kujawsko-pomorskiej IV ligi  wyprowadził niezawodny od miesięcy Patryk Perliński, a 6 minut później wynik na 3:1 podwyższył znajdujący się także od dłuższego czasu w rewelacyjnej dyspozycji Marcel Strzyżewski.

Niestety, bardzo szybko, bo już w 59. minucie Gedania zdobyła kontaktowe trafienie, a do siatki trafił jeden z testowanych w sobotę graczy drużyny z Trójmiasta. W 60. minucie trener Wiktor Osiński dokonał kilku zmian w zespole, a na boisko wybiegli młodzi zawodnicy – Alex Sobieralski, Michał Drewnik oraz Kacper Olejniczak, którzy po raz kolejny otrzymali szansę zaprezentowania się sztabowi szkoleniowemu Chemika. Dodatkowo miejsce Gracjana Łęta pomiędzy słupkami zajął Kacper Skonieczny.

W 63. minucie Krzysztof Bąk pokonał młodego golkipera z Glinek, doprowadzając do remisu. Minęło zaledwie 5 minut, a Bartosz Zalewski zdobył kolejnego gola dla Gedanii i gdańszczanie w diametralny sposób odwrócili losy pojedynku. Do końca meczu gospodarze kontrolowali przebieg spotkania i nie pozwalali chemikom na rozwinięcie skrzydeł.

Ostatecznie piłkarze Chemika mimo dwubramkowego prowadzenia na początku drugiej połowy przegrali z trzecioligową Gedanią 1922 Gdańsk 3:4, jednak trener Wiktor Osiński znów skorzystał z wielu młodych zawodników, którzy już w najbliższych miesiącach mogą stanowić o sile bydgoskiej drużyny.

W przyszłą sobotę zespół z Glinek rozegra kolejny wyjazdowy sparing. Ekipa z Bydgoszczy ponownie uda się na Pomorze, tym razem na spotkanie z 5. zespołem II ligi – Chojniczanką Chojnice.

Mecz sparingowy

Gedania 1922 Gdańsk – Chemik Moderator Bydgoszcz 4:3 (1:2)

bramki: Aleksander Łazarski 1’, Zawodnik Testowany 59’, Krzysztof Bąk 63’, Bartosz Zalewski 68’ – Zawodnik Testowany 37’, Patryk Perliński 51’, Marcel Strzyżewski 57’

__

Skład Chemika Moderatora w I połowie: Łęt – Włosiński, Kwaśniewski, Kochmański, Goździkowski, Chęś, Rysiewski, Testowany, Zaborowski, Perliński, Olejniczak (30’ Strzyżewski)

Skład Chemika Moderatora w II połowie: Łęt (60’ Skonieczny) – Włosiński (75’ Goździkowski), Kwaśniewski, Klimkiewicz, Goździkowski (60’ Sobieralski), Chęś, Klatecki, Testowany (60’ Drewnik), Zaborowski (60’ Olejniczak), Perliński (60’ Czesiński), Strzyżewski

__

Mecz pierwotnie zaplanowany na boisku w hali pneumatycznej w kompleksie Football Arena w Gdańsku (ul. Józefa Meissnera 5) rozegrany został na boisku piłkarskim kompleksu Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu im. Jędrzeja Śniadeckiego w Gdańsku (ul. Kazimierza Górskiego 1) z powodu silnego wiatru

Następny artykuł

P