Autor:

Sebastian Torzewski

Tagi:
Pierwszy zespół 08.02.2024

Wysokie zwycięstwo z Mustangiem

W rozegranym w środę kolejnym meczu sparingowym pierwsza drużyna Chemika Moderatora Bydgoszcz pokonała 5:0 Mustanga Ostaszewo. Bramki zdobyli zawodnik testowany, Marcel Strzyżewski, Damian Rysiewski, Mateusz Gogoliński i Dawid Zaborowski.

Pierwsza bramka dla Chemika padła w 10. minucie. Do siatki trafił Zawodnik Testowany. 10. minut później wynik meczu na 2:0 podwyższył znajdujący się od wielu miesięcy w bardzo dobrej dyspozycji Marcel Strzyżewski. Dwubramkowe prowadzenie bydgoszczan utrzymało się do końca pierwszej części gry.

Już na samym początku drugiej odsłony kolejną bramkę dla zespołu z Glinek zdobył Damian Rysiewski. Pomocnik Chemika trafił do siatki rywali w 48. minucie. 7 minut później podopieczni trenera Wiktora Osińskiego prowadzili już 4:0, a na listę strzelców wpisał się coraz lepiej radzący sobie na poziomie seniorskim 18-letni Mateusz Gogoliński.

W samej końcówce chemicy zdobyli jeszcze jednego gola. W 88. minucie wynik podwyższył Dawid Zaborowski. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem bydgoskiego zespołu 5:0. Tym samym drużyna z Glinek odniosła drugie zwycięstwo w ramach serii meczów sparingowych rozgrywanych w przerwie zimowej.

Już w najbliższą sobotę zespół Chemika rozegra kolejny mecz sparingowy. Bydgoszczanie udadzą się do Chojnic na mecz z występującą w pomorskiej IV lidze drugą drużyną drugoligowej Chojniczanki.

Mecz sparingowy

Chemik Moderator Bydgoszcz –Mustang Ostaszewo 5:0 (2:0)

bramki: Zawodnik Testowany 10′, Marcel Strzyżewski 20′, Damian Rysiewski 48′, Mateusz Gogoliński 55′, Dawid Zaborowski 88′

__

Skład Chemika Moderatora w I połowie: Skonieczny – Włosiński, Kwaśniewski, Kochmański, Goździkowski (30′ Zaborowski), Klimkiewicz (30′ Klatecki), Rysiewski, Testowany I, Strzyżewski, Perliński, Olejniczak.

Skład Chemika Moderatora w II połowie: Skonieczny (60′ Marzec) – Włosiński (60′ Goździkowski), Kwaśniewski, Jarzembowski, Zaborowski, Klatecki, Rysiewski (60′ Klimkiewicz), Testowany I (60′ Strzyżewski), Testowany II, Czesiński, Gogoliński.

Mecz rozegrany został na bocznym boisku ze sztuczną nawierzchnią kompleksu sportowego „Chemik” w Bydgoszczy (ul. Glinki 79)

Następny artykuł

P