Pierwszy zespół 29.10.2021
Fot. Tomasz Czachorowski

IV liga: Znaleźć sposób na najlepszą defensywę ligi

W sobotnim meczu IV ligi piłkarze Chemika Moderatora Bydgoszcz zagrają na wyjeździe z Włocłavią Włocławek. Początek spotkania o godz. 20:00.

Będzie to trzeci z rzędu mecz, w którym nasi piłkarze zmierzą się z rywalem z czołówki tabeli. Dwa poprzednie zakończyły się remisami – 1:1 z Wdą Świecie i 2:2 z Lechem Rypin. W obu spotkaniach podopieczni trenera Wiktora Osińskiego prowadzili, ale nie zdołali utrzymać korzystnego rezultatu.

W porównaniu z poprzednim spotkaniem do składu Chemika Moderatora wróci Szymon Maziarz. Jest też szansa na występ zmagającego się ostatnio z urazem Patryka Perlińskiego.

Drużyna z Włocławka drugi sezon z rzędu walczy o awans do III ligi. Latem w zespole doszło do sporych zmian – dołączyli m.in. Oleg Tabaka, Łukasz Galanciak (obaj z Kujawianki Izbica Kujawska), Rafał Jankowski (Kujawiak Kowal) czy były zawodnik Chemika Mariusz Miłek (Sportis Łochowo). Drużynę opuścili za to Łukasz Witucki (Elana Toruń), Adam Kujawski (Unia Janikowo) czy Maciej Jankowski (Lech Rypin).

Włocłavia zajmuje obecnie drugie miejsce w tabeli, mając na swoim koncie 27 punktów. Co warte podkreślenia, jutrzejsi gospodarze stracili w tym sezonie tylko dwie bramki. Pierwszą w trzeciej kolejce, a drugą – dopiero w ostatni weekend, w zremisowanym 1:1 spotkaniu z Kujawianką Izbica Kujawska.

Początek sobotniego meczu o godz. 20:00 na stadionie we Włocławku.

Następny artykuł

P