Autor:

Sebastian Torzewski

Tagi:
Pierwszy zespół 28.02.2023

Kacper Klimkiewicz piłkarzem Chemika Bydgoszcz

Kacper Klimkiewicz został nowym piłkarzem Chemika Moderatora Bydgoszcz. Młody pomocnik trafił do naszego klubu z Miedzi Legnica.

Kacper Klimkiewicz urodził się 28 lipca 2005 roku. Gra na pozycji środkowego pomocnika. Jest wychowankiem Wdy Świecie, w której drużynach młodzieżowych grał do 2018. Następnie występował w Miedzi Legnica. Ma na swoim koncie mecze w Centralnych Ligach Juniorów, a także w 3-ligowych rezerwach Miedzi.

Na poziomie 3 ligi Klimkiewicz zadebiutował jeszcze przed 16. urodzinami w sezonie 2020/2021. Łącznie wystąpił w 10 meczach rezerw, zdobywając w nich 1 bramkę. Do Chemika Bydgoszcz został sprowadzony z myślą o zarówno pierwszej drużynie, jak i o zespole juniorów występującym w Lidze Makroregionalnej U19.

– W Miedzi grałem w drużynie juniorskiej i łapałem minuty w rezerwach. W Chemiku moim celem jest jak najwięcej gry w 4 lidze. Dobrze się tutaj czuję, a drużyna fajnie mnie przyjęła.  Pozostaje mi więc tylko ciężko pracować  – mówi Klimkiewicz.

– Ten transfer pokazuje, że Chemik jest coraz atrakcyjniejszym miejscem do rozwoju dla młodych piłkarzy. Promowanie oraz przygotowanie ich do profesjonalnej gry jest jednym z fundamentalnych założeń naszego klubu – dodaje prezes Dominik Malicki.

Następny artykuł

P