Autor:

Sebastian Torzewski

Tagi:
Z życia klubu 16.11.2021
chemik bydgoszcz kappa
Fot. Sebastian Torzewski

Kappa partnerem technicznym Chemika Bydgoszcz!

Kappa została nowym partnerem technicznym Chemika Bydgoszcz. Klub związał się z włoskim producentem trzyletnią umową.

Dokumenty zostały oficjalnie podpisane w siedzibie klubu przy ul. Glinki 79. Od rundy wiosennej sezonu 2021/2022 piłkarze pierwszego zespołu Chemika Moderatora Bydgoszcz będą występować w nowych strojach od renomowanego włoskiego producenta. Stopniowo wszystkie komplety meczowe drużyn młodzieżowych także będą wymieniane na produkty od nowego sponsora technicznego.

Umowa z tak renomowanym producentem to dla naszego Klubu i Akademii świetna informacja. To także dowód na to, że nieustannie się rozwijamy i stanowimy wiarygodnego partnera – mówi prezes klubu Dominik Malicki. – Jednocześnie dziękujemy firmie JAKO za kilkuletnią współpracę – dodaje.

Kappa to włoski producent odzieży, obuwia i innych artykułów sportowych. Firma powstała w 1916 roku i ma siedzibę w Turynie. Wśród klubów grających w strojach marki Kappa są: Aston Villa, AS Monaco, FSV Mainz, Panathinaikos Ateny, Real Betis, Jagiellonia Białystok, Widzew Łódź i szereg włoskich drużyn, między innymi Fiorentina, Genoa oraz Venezia, której nowe stroje okrzyknięto jednymi z najlepszych w tym sezonie. W przeszłości Kappa ubierała też takie marki jak FC Barcelona, Juventus Turyn, AC Milan, Ajax Amsterdam czy reprezentacja Włoch.

Umowa będzie obowiązywała przez trzy lata. Nowy sponsor techniczny będzie również prowadził internetowy sklep klubowy.

Kappa to kolejny ważny partner Chemika Bydgoszcz. Wcześniej klubowi zaufali między innymi Grupa Moderator jako partner strategiczny oraz PIXEL jako sponsor główny zespołu kobiet.

Następny artykuł

P