Autor:

Sebastian Torzewski

Tagi:
Akademia 10.03.2023

Michał Borecki: Cieszymy się z możliwości gry przeciwko Legii

Już w niedzielę juniorzy Chemika Moderatora Bydgoszcz zagrają na wyjeździe z KKS Kalisz w meczu 2. kolejki Ligi Makroregionalnej U19. Z tej okazji porozmawialiśmy z Michałem Boreckim, który od czterech lat występuje w drużynie z Kalisza.

W 2013 roku Michał Borecki przeszedł z Chemika Bydgoszcz do Lazio Rzym. We włoskim klubie występował przez trzy sezony. Obecnie gra w KKS Kalisz, który jest rewelacją rozgrywek Fortuna Pucharu Polski. Klub z II ligi wyeliminował już Widzewa Łódź, Górnika Zabrze i ostatnio Śląska Wrocław.  Z tym ostatnim rywalem kaliszanie wygrali aż 3:0, a drugą z bramek zdobył Borecki.

– Bardzo się cieszymy, że kolejny raz wygraliśmy z drużyną z Ekstraklasy. Jest to bardzo fajne uczucie, gdy strzela się gola takiemu zespołowi – mówi nam Michał. W półfinale KKS zmierzy się z Legią Warszawa. Mecz odbędzie się 4 kwietnia.

– Medialnie losowanie ułożyło się dla nas najlepiej. Legia to marka sam w sobie i nie trzeba nikomu mówić, co to za drużyna. Możliwość sprawdzenia się z tak klasową drużyną będzie czymś bardzo fajnym – wyjaśnia pomocnik.

Oprócz gry w Fortuna Pucharze Polski KKS Kalisz świetnie spisuje się także w rozgrywkach II ligi, w których jest wiceliderem. Tym samym ma bardzo dużą szansę na awans na zaplecze Ekstraklasy.

– W klubie nie ma żadnej presji, niepotrzebnego ciśnienia. Przed sezonem nie mówiliśmy głośno o awansie, więc teraz podchodzimy do tego z nastawieniem, że możemy, a nic nie musimy – stwierdza piłkarz.

W tym roku minie już 10 lat, od kiedy Michał Borecki przeszedł z Chemika do Lazio. W sezonie 2012/2013 drużyna złożona z zawodników z roczników 1996-1997 występowała w Lidze Makroregionalnej Juniorów Młodszych. Oprócz Boreckiego grał w niej także Jakub Piotrowski.

– Bardzo dobrze wspominam czas spędzony w Chemiku. To były tak naprawdę moje początki. Do dzisiaj mam kontakt z kolegami czy trenerami z tamtego czasu – mówi Borecki.

Początek niedzielnego meczu Ligi Makroregionalnej U19 pomiędzy KKS Kalisz a Chemikiem Moderatorem Bydgoszcz o godz. 12:00.

Następny artykuł

P