Autor:

Sebastian Torzewski

Tagi:
Akademia 24.11.2021
piłka nożna dziewcząt bydgoszcz

Młode piłkarki grały na Chemiku

Młode piłkarki Akademii Chemika Moderatora Bydgoszcz po raz pierwszy rywalizowały na turnieju z dziewczynkami. Zawody odbyły się na klubowych obiektach przy ul. Glinki 79.

Turniej był organizowany przez Kujawsko-Pomorski Związek Piłki Nożnej, a zaangażowany w jego przeprowadzenie był Damian Stodolny – członek zarządu KPZPN, a zarazem trener kobiecej drużyny Chemika.

W zawodach, które odbyły się w hali pneumatycznej przy ul. Glinki 79, wystąpiło pięć drużyn – dwa zespoły Startu Stawki, UKS Tęcza Bydgoszcz, FA Mezar Nakło i Chemik Bydgoszcz. Grano systemem „każdy z każdym”. Oprócz pucharów i medali uczestniczki oraz trenerzy otrzymali także upominki.

W turnieju wystąpiły drużyny żaczek, ale zespół Chemika złożony był z zawodniczek z roczników 2013-2015. Zdecydowaną większość stanowiły właśnie 6-latki, a więc dziewczynki z kategorii skrzat.

Nasze zawodniczki pierwszy raz rywalizowały na turnieju z samymi dziewczynkami, wiec były bardzo podekscytowane możliwością sprawdzenia swoich umiejętności na tle rówieśniczek oraz starszych dziewczyn. Dziewczynkom nie schodziły uśmiechy z twarzy. Cały turniej zorganizowany był w sposób profesjonalny. Każdy zespół otrzymał puchar, każda zawodniczka medal i drobny upominek. Jesteśmy z trenerka Kamilą dumne z postawy naszych dziewczyn na boisku oraz poza nim – mówi trenerka Anna Fordon.

Następny artykuł

P