Autor:

Sebastian Torzewski

Tagi:
Pierwszy zespół 02.03.2022

Nowy kontrakt Damiana Rysiewskiego

Damian Rysiewski pozostanie piłkarzem Chemika Moderatora Bydgoszcz. Pomocnik przedłużył kontrakt z klubem. Nowa umowa obowiązuje do końca sezonu 2024/2025.

Rysiewski to wychowanek naszego klubu. W tym sezonie zagrał w 17 meczach ligowych (3 gole, 5 asyst) oraz w 1 spotkaniu Okręgowego Pucharu Polski. Łącznie w barwach Chemika rozegrał już 202 mecze ligowe, w których zdobył 24 bramki.

Decyzja o przedłużeniu kontraktu nie była trudna. Widzę, że klub dobrze się rozwija nie tylko jeśli chodzi o naszą drużynę, ale też o całe funkcjonowanie. Cieszę się, że zarząd oraz sztab szkoleniowy zaufali mi i chcą kontynuować współpracę – powiedział piłkarz, który za niespełna dwa tygodnie skończy 30 lat.

Rysiewski zadebiutował w drużynie seniorów już jako 16-latek, 9 sierpnia 2008 roku w przegranym 1:2 meczu III ligi z Legią Chełmża. Na pierwszego gola musiał zaczekać niemal dokładnie rok – 8 sierpnia 2009 pokonał bramkarza Unii Solec Kujawski, zapewniając chemikom zwycięstwo 1:0. Później grał też w między innymi Arce Gdynia i Chojniczance Chojnice.

Następny artykuł

P