Autor:

Sebastian Torzewski

Tagi:
Akademia 24.06.2022
Fot. Chemik 2007

Oliwier Trojanowski o zgrupowaniu AMO i grze ze starszymi rywalami

Oliwier Trojanowski jest jednym z dwóch zawodników Chemika Moderatora Bydgoszcz powołanych na mistrzostwa Polski rocznika 2008. Niedawno nasz młody zawodnik przebywał na zgrupowaniu Akademii Młodych Orłów dla najzdolniejszych zawodników z całego kraju.

Powołanie do reprezentacji województwa rocznika 2008 otrzymali Bartosz Zarembski i Oliwier Trojanowski. Zgrupowanie odbędzie się w dniach 26-28 sierpnia w Chabsku, zaś turniej mistrzostw Polski od 28 sierpnia do 5 lipca. Trenerem reprezentacji jest Krzysztof Szkaradek.

Dla Oliwiera Trojanowskiego będzie to kolejne spotkanie z najlepszymi piłkarzami w Polsce z jego kategorii wiekowej. Kilka tygodni temu nasz zawodnik uczestniczył w zgrupowaniu Akademii Młodych Orłów.

– Podczas zgrupowania mieliśmy treningi dwa razy dziennie po dwie godziny, a po treningach mieliśmy odnowę biologiczną. Parę razy mieliśmy też treningi stricte siłowe , w których trenerzy pokazywali nam, jak się poprawnie wykonuje ćwiczenia oraz korygowali nas podczas ćwiczeń. Mieliśmy również treningi pozycyjne oraz dwa razy grę wewnętrzną – wspomina 14-latek.

– Na pewno poziom był bardzo wysoki. Powiedziałbym nawet, że dwa razy wyższy niż w kadrze wojewódzkiej. Natomiast dobrze się odnalazłem i była to dla mnie przyjemność, że mogłem rywalizować z takimi przeciwnikami – dodaje Oliwier.

Oliwier – mimo że urodził się w 2008 roku – jest podstawowym zawodnikiem drużyny Chemika rocznika 2007. Gra także w roczniku 2006. W zakończonej niedawno rundzie był najlepszym strzelcem drużyny U15, która wywalczyła awans do I ligi.

–  Na co dzień trenuję z rocznikiem 2007, czyli o rok wyższym i nie sprawia mi problemu rywalizacja siłowa ani techniczna. Gram też regularnie w roczniku 2006 i tam jest mi trochę trudniej. ale mogę się więcej nauczyć i bardzo lubię stawiać sobie wyzwania – mówi Trojanowski.

Oliwierowi i Bartoszowi życzymy powodzenia na mistrzostwach Polski!

Następny artykuł

P