Autor:

Sebastian Torzewski

Tagi:
Akademia 09.11.2021
Fot. 1. FC Nürnberg.

Oskar Klon i Jakub Czesiński na testach w 1. FC Nürnberg!

Dwaj piłkarze Chemika Moderatora Bydgoszcz – Oskar Klon i Jakub Czesiński otrzymali zaproszenie na testy od 1. FC Nürnberg. Nasi młodzi zawodnicy wyjadą do Niemiec w przyszłym tygodniu.

Testy rozpoczną się w poniedziałek, 15 listopada i potrwają niespełna tydzień. Nasi piłkarze będą pod obserwacją sztabu szkoleniowego niemieckiego klubu, biorąc udział w treningach kilku zespołów.

Obaj zawodnicy urodzili się w 2005 roku. Oskar Klon wystąpił w tym sezonie w 13 meczach IV ligi, 1 spotkaniu Pucharu Polski KPZPN oraz 8 razy w Centralnej Lidze Juniorów U17. Jakub Czesiński zanotował 5 meczów w IV lidze, 1 spotkanie w Pucharze Polski KPZPN (1 gol) oraz 12 meczów w Centralnej Lidze Juniorów U17, w której zdobył 9 bramek, co czyni go jednym z najskuteczniejszych strzelców rozgrywek.

Treningi i występy w pierwszym zespole oraz gra w Centralnej Lidze Juniorów dużo nam dały. Testy w Norymberdze to kolejny krok w rozwoju – mówi Klon. – Wiemy, że jest to dla nas duża szansa. Jedziemy z dobrym nastawieniem i będziemy chcieli pokazać się z jak najlepszej strony – dodaje Czesiński.

1. FC Nürnberg to jeden z najbardziej utytułowanych niemieckich klubów. Łącznie dziewięć razy zdobywał mistrzostwo kraju, a siedmiokrotnie – Puchar Niemiec. W 2019 roku spadł do 2. Bundesligi. W tym sezonie walczy o powrót do najwyższej klasy rozgrywkowej. Obecnie zajmuje 6. miejsce w tabeli.

Następny artykuł

P