Autor:

Sebastian Torzewski

Tagi:
Akademia 29.11.2021
jakub czesiński i oskar klon

Oskar Klon i Jakub Czesiński na testach we Frosinone

Oskar Klon i Jakub Czesiński będą od poniedziałku trenować z Frosinone Calcio. Nasi zawodnicy będą przebywać we Włoszech pięć dni.

Klon i Czesiński to zawodnicy z rocznika 2005 regularnie występujący także w pierwszym zespole. W listopadzie byli także w Norymberdze, gdzie przez kilka dni brali udział w zajęciach różnych grup wiekowych niemieckiego klubu.

– Zainteresowanie naszymi zawodnikami ze strony renomowanych niemieckich i włoskich akademii to powód do dumy i dowód dobrze wykonanej pracy. Te przykłady pokazują, że wyjazd z Bydgoszczy w wieku 12, 13, czy 14 lat nie zawsze jest najlepszym rozwiązaniem. Cierpliwa praca w odpowiednim środowisku też daje efekty – mówi prezes Dominik Malicki.

Klon zadebiutował w dorosłej drużynie Chemika już ponad rok temu, jeszcze jako 15-latek. Szybko wywalczył sobie miejsce w pierwszym składzie i dziś ma na swoim koncie już ponad 40 występów w seniorskiej piłce. W rundzie jesiennej był pewnym punktem drużyny – tylko Włocłavia straciła jesienią mniej bramek niż Chemik.  Czesiński zadebiutował w pierwszym zespole w obecnym sezonie. Ma na swoim koncie pięć występów ligowych oraz bramkę w Pucharze Polski KPZPN. Jesienią był także jednym z najlepszych strzelców w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów U17.

Obaj zawodnicy byli powoływani na konsultacje szkoleniowe reprezentacji Polski – Klon w 2020 roku, a Czesiński w 2019, jeszcze jako zawodnik Lecha Poznań.

Frosinone jest obecnie czwartym zespołem włoskiej Serie B. W latach 2015-2016 oraz 2018-2019 występowało w najwyższej włoskiej lidze. Już kiedyś piłkarz Chemika trafił do Włoch. W 2013 roku Lazio Rzym sprowadziło Michała Boreckiego. Podobnie jak obecnie Klon i Czesiński, miał on wówczas 16 lat. W Rzymie występował przez trzy sezony.

Następny artykuł

P