Autor:

Sebastian Torzewski

Tagi:
Pierwszy zespół 13.11.2021
Fot. Tomasz Czachorowski

Ostatni mecz na Glinkach. Chemik podejmie Cuiavię

W niedzielnym meczu IV ligi piłkarze Chemika Moderatora Bydgoszcz zagrają z Cuiavią Inowrocław. Będzie to drugie spotkanie tych drużyn w obecnym sezonie.

8 goli, wyrównanie w przedostatniej akcji dogrywki, obroniony rzut karny w ostatniej akcji i konkurs jedenastek, który na swoją korzyść rozstrzygnęli piłkarze Chemika. Wrześniowy mecz Okręgowego Pucharu Polski między naszym zespołem a inowrocławianami dostarczył niebywałych emocji. W niedzielę tak dramatycznie na pewno nie będzie, bo ligowe zasady nie dopuszczają ani do dogrywki, ani do karnych. Nie znaczy to jednak, że nie będzie ciekawie.

Chemicy w czwartek pewnie pokonali Pomorzanina Toruń. Nie zawiedli w roli faworyta i wygrali 5:1. Niespodziewanie trzy punkty w Święto Niepodległości zdobyła też Cuiavia, która zwyciężyła aż 3:0 z Kujawianką Izbica Kujawska. Było to dopiero trzecie zwycięstwo inowrocławian w tym sezonie. Przypomnijmy, że drużyna spod tężni miała grać w klasie okręgowej, ale po wycofaniu Legii Chełmża została przywrócona do IV ligi. Już w trakcie rozgrywek funkcję szkoleniowca zespołu objął trener Piotr Gruszka.

Początek niedzielnego meczu o godz. 12:00 na stadionie przy ul. Glinki 79. Będzie to ostatnie tej jesieni spotkanie domowe naszego zespołu. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy!

Następny artykuł

P