Autor:

Szymon Kołodziejski

Tagi:
Pierwszy zespół 01.03.2024
Fot. Edyta Linowiecka

Ostatni sprawdzian. W sobotę sparing z Pogonią Łobżenica

W najbliższą sobotę piłkarze Chemika Moderatora Bydgoszcz po raz 10. i zarazem ostatni wybiegną na boisko, aby rozegrać mecz sparingowy w ramach zimowych przygotowań do startu IV ligi. O godzinie 11:30 drużyna z Bydgoszczy zmierzy się na Stadionie im. Czesława Kobusa w Bydgoszczy z ostatnim zespołem wielkopolskiej ARTBUD IV ligi Pogonią Łobżenica.

Za drużyną Chemika Moderatora Bydgoszcz już 9 spotkań sparingowych przygotowujących drużynę do wznowienia rozgrywek w IV lidze. Przed piłkarzami trenera Wiktora Osińskiego jeszcze jedna gra kontrolna, w której bydgoszczanie sprawdzą dyspozycję występującej w wielkopolskiej IV lidze Pogoni Łobżenica.

W ubiegłą sobotę ekipa z Glinek zaprezentowała się z bardzo dobrej strony w meczu sparingowym z rezerwami Olimpii Grudziądz – zdominowała przeciwnika, przeprowadziła kilka zabójczych ataków, które zakończyły się bramkami i ostatecznie wygrała mecz 6:0.

Rywalizacja z piątoligowcem z Grudziądza pokazała, że w poszczególnych piłkarzach Chemika tkwi duży potencjał. Ze znakomitej strony zaprezentowali się liderzy drużyny, tacy jak Patryk Perliński, Marcel Strzyżewski, czy Kamil Goździkowski. Ponadto dobrą robotę na boisku wykonali młodzi piłkarze – Jakub Czesiński, Alex Sobieralski oraz Michał Drewnik.

Pojedynek z Pogonią będzie dla chemików znakomitą okazją do podtrzymania dobrej dyspozycji na kilka dni przed startem rozgrywek ligowych. Dobra postawa w ostatnim testmeczu może wpłynąć pozytywnie na morale zawodników oraz formę całej drużyny w spotkaniu o punkty z Pomorzaninem Toruń, które odbędzie się już w przyszły weekend.

Nasz rywal

Pogoń Łobżenica powstała w 1946 roku. W poprzednim sezonie piłkarze z północnej Wielkopolski zajęli 2. miejsce w rozgrywkach I grupy wielkopolskiej RED BOX V ligi. Ta lokata dała Pogoni możliwość gry w barażach o awans do IV ligi.

W półfinale baraży piłkarze z Łobżenicy pokonali na własnym boisku 6:1 z wicemistrza II grupy wielkopolskiej RED BOX V ligi – GLKS Dopiewo, natomiast w finale wygrali na wyjeździe 5:3 z 16. zespołem wielkopolskiej ARTBUD IV ligi poprzedniego sezonu – Wartą Międzychód. Tym samym zawodnicy z Łobżenicy awansowali na piąty poziom rozgrywkowy w Polsce, na który powrócili po 5 latach przerwy.

W rozgrywkach pucharowych najlepszym wynikiem Pogoni w ostatnich latach było zwycięstwo w sezonie 2020/21 w Okręgowym Pucharze Polski WPZPN w podokręgu pilskim, dzięki czemu najbliższy rywal Chemika zagrał w 1/16 finału regionalnego „Pucharu Tysiąca Drużyn”, gdzie odpadł w meczu z Mieszkiem Gniezno.

W tym sezonie gracze Pogoni będą mogli poprawić wynik sprzed trzech lat, ponieważ jako czwartoligowcy automatycznie rozpoczynają pucharową przygodę od 1/16 finału i już w przyszły weekend zagrają w ramach tej fazy rozgrywek na wyjeździe z ligowym rywalem Kotwicą Kórnik.

Historia

Z uwagi, że zespół Pogoni Łobżenica występuje regularnie w rozgrywkach regionalnych prowadzonych przez Wielkopolski Związek Piłki Nożnej, w ostatnich latach oba zespoły nie zagrały ze sobą oficjalnego meczu.

 

Chemik Moderator Bydgoszcz – Pogoń Łobżenica

Termin meczu: 02.03.2024 (sobota)

Godzina meczu: 11:30

Rozgrywki: Mecz sparingowy

Stadion: Stadion im. Czesława Kobusa w Bydgoszczy (ul. Glinki 79)

Przewidywane warunki atmosferyczne: 12°C, przejaśnienia

Długość wyjazdu zespołu Pogoni: 73 km

Przeciwnik: Pogoń Łobżenica

Rok założenia: 1946

Barwy: żółto-czerwone

Stadion: Stadion Miejski im. Alojzego Graja w Łobżenicy (ul. ks. Leona Raczkowskiego 2)

Poziom rozgrywkowy: IV liga (grupa: ARTBUD wielkopolska)

Ciekawostka statystyczna: Piłkarze Pogoni Łobżenica zajmują ostatnie miejsce w tabeli wielkopolskiej ARTBUD IV ligi

Ostatni oficjalny bezpośredni pojedynek pomiędzy zespołami:

W ostatnich sezonach zespoły Chemika Moderatora Bydgoszcz i Pogoni Łobżenica nie mierzyły się ze sobą w meczach o stawkę

Następny artykuł

P