Autor:

Sebastian Torzewski

Tagi:
Pierwszy zespół 31.08.2022

Pewne zwycięstwo w Pucharze Polski

Piłkarze Chemika Moderatora Bydgoszcz wygrali 5:0 z Iskrą Zamość – Rynarzewo i awansowali do kolejnej rundy Pucharu Polski KPZPN.

Trener Wiktor Osiński w meczu pucharowym dał szansę kilku młodym zawodnikom – od pierwszej minuty zagrali Hubert Kalinowski, Jakub Myler i Mateusz Winiecki.

Przez cały mecz chemicy zdecydowanie przeważali, ale na bramkę trzeba było długo czekać. Dopiero po 33 minutach gry udało się w końcu wyjść na prowadzenie, gdy bramkarza miejscowych pokonał Patryk Perliński.

W drugiej połowie chemicy byli już skuteczniejsi. Najpierw do siatki trafił Kamil Goździkowski. Następnie ten sam piłkarz uderzył z dystansu, piłka odbiła się od poprzeczki, następnie od bramkarza i było 3:0. Później gole strzelili jeszcze Adam Kacprzak i ładnym strzałem z rzutu wolnego Marcel Strzyżewski.

Mimo zdecydowanej przewagi chemików, Hubert Kalinowski w bramce nie był bezrobotny. W I połowie bardzo dobrze interweniował przy groźnym strzale napastnika gospodarzy.

Kolejny mecz – tym razem już ligowy – chemicy rozegrają w niedzielę. O godz. 12:00 zmierzą się na wyjeździe z Chełminianką Chełmno.

II runda Pucharu Polski KPZPN
Iskra Zamość Rynarzewo – Chemik Moderator Bydgoszcz 0:5 (0:1)
bramki: Patryk Perliński, Kamil Goździkowski, Adam Kacprzak, Marcel Strzyżewski, samobójcza

Chemik: Kalinowski – Myler (46′ Włosiński), Winiecki, Adamenko (46′ Kochmański), Kacprzak – Rysiewski (46′ Chęś), Klatecki – Kot (46′ Goździkowski), Perliński (46′ Strzyżewski), Lipkowski – Czesiński.

Następny artykuł

P