Autor:

Sebastian Torzewski

Tagi:
Kobiety 01.05.2022

Piłkarki Chemika Moderatora wracają na boisko

Już w niedzielę piłkarki Chemika Moderatora Bydgoszcz rozpoczną rundę wiosenną w IV lidze. Nasze zawodniczki zmierzą się z Jedynką Aleksandrów Kujawski.

Mecz w ramach 11. kolejki IV ligi kobiet rozpocznie się o godz. 16:00 na stadionie w Aleksandrowie Kujawskim.

Sytuacja w tabeli

Piłkarki Chemika zajmują obecnie 5. miejsce w tabeli. Mają jednak mniej rozegranych meczów od reszty drużyn. Jeśli wygrałyby w Aleksandrowie Kujawskim, to przybliżą się do walki o podium rozgrywek. Liderem tabeli pozostaje Mustang Wielgie.

Obecna kolejka

Pozostałe dwa mecze 11. kolejki zostały rozegrane już w sobotę. Zgodnie z przewidywaniami Mustang Wielgie i Sportis KKP II Bydgoszcz wygrały swoje mecze wyjazdowe.

Strażak Przechowo (k)
0 4
Mustang Wielgie (k)
Strażak Przechowo (k)
0
4
Mustang Wielgie (k)
JSS Toruń (k)
1 3
Sportis KKP II Bydgoszcz (k)
JSS Toruń (k)
1
3
Sportis KKP II Bydgoszcz (k)
01.05.2022 16:00
Jedynka Aleksandrów Kujawski (k)
1 4
Chemik Bydgoszcz (k)
01.05.2022 16:00
Jedynka Aleksandrów Kujawski (k)
1
4
Chemik Bydgoszcz (k)

Chemik przed meczem

„Przerwę między rundami wykorzystaliśmy w głównej mierze na rozgrywki halowe. Zajęliśmy trzecie miejsce w 2 lidze futsalu, co uważam za bardzo dobry wynik. Na początku marca rozpoczęliśmy treningi na boisku i realizowaliśmy nasz plan przygotowań. W rundzie wiosennej będziemy starali się poprawić naszą pozycję w tabeli” – mówi trener Damian Stodolny.

Zimą do drużyny dołączyły dwie zawodniczki – Jagoda Jarzębowska (rocznik 1994, obrońca) oraz Patrycja Sitkowska (2006, pomocnik/napastnik) wypożyczona z KKP Bydgoszcz.

Nasze rywalki – Jedynka Aleksandrów Kujawski

Piłkarki Jedynki Aleksandrów Kujawski rozegrały w tym sezonie 7 meczów – 2 wygrały, 1 zremisowały i 4 przegrały, co daje im szóste miejsce w tabeli. Jesienny mecz obu drużyn, będący zarazem inauguracyjnym spotkaniem w historii drużyny Chemika, zakończył się zwycięstwem bydgoszczanek 3:2.

Następny artykuł

P