Autor:

Szymon Kołodziejski

Tagi:
Kobiety 27.07.2023
Fot. Tomasz Czachorowski

Plan przygotowań zespołu kobiet do rundy jesiennej

Na początku lipca piłkarki kobiecego zespołu Chemika Moderatora Bydgoszcz rozpoczęły przygotowania do nowego sezonu LOKUM III ligi kobiet, w której chemiczki będą beniaminkiem rozgrywek. Za zespołem z bydgoskich Glinek już pierwsze treningi, a w najbliższą niedzielę ekipa prowadzona przez trenera Błażeja Babińskiego rozegra sparing z występującą na co dzień w Centralnej Lidze Juniorek U-18 drużyną młodzieżową pierwszoligowego Sportis KKP Bydgoszcz.

Piłkarki Chemika Moderatora wznowiły treningi indywidualne 3 lipca, a 18 lipca odbyły się pierwsze zajęcia grupowe oraz testy motoryczne. W ramach przygotowań do nowych rozgrywek bydgoszczanki rozegrają łącznie w lipcu oraz sierpniu 4 mecze sparingowe.

W zeszłym tygodniu wróciliśmy do zajęć grupowych. Pierwszy tydzień poświęciliśmy na testy motoryczne. W tym tygodniu rozpoczynamy mikrocykl wprowadzający, który zakończymy sparingiem z juniorkami Sportis KKP Bydgoszcz. Ten mecz rozegramy 30 lipca na sztucznym boisku. W kolejnych tygodniach przed startem LOKUM III ligi kobiet będziemy wprowadzać nowe elementy taktyczne. Mamy również zaplanowane gry kontrolne ze Strażakiem Przechowo, Legią Ladies Warszawa i KKP Powiat Pilski. Część dziewczyn wróci do treningów w najbliższych dniach, planujemy też przeprowadzić kilka transferów, dzięki którym mamy zamiar powalczyć w nadchodzącym sezonie o awans do II ligi kobiet – ocenia początek przygotowań do nowego sezonu trener Chemika Moderatora Bydgoszcz Błażej Babiński

Harmonogram przygotowań

3 lipca – wznowienie treningów indywidualnych przed rundą jesienną sezonu 2023/24 LOKUM III ligi kobiet


18 lipca – wznowienie treningów zespołowych przed rundą jesienną sezonu 2023/24 LOKUM III ligi kobiet oraz testy motoryczne


30 lipca, godz. 16:00 – mecz sparingowy nr 1, Bydgoszcz (obiekt Chemika Moderatora): Chemik Moderator Bydgoszcz – WSG/Sportis KKP Bydgoszcz CLJ U-18+

Sportis KKP Bydgoszcz spadł w minionym sezonie z Orlen Ekstraligi kobiet i w kampanii 2023/24 wystąpi w rozgrywkach Orlen I Ligi. Zespół młodzieżowy Sportis KKP przygotowuje się z kolei do startu nowego sezonu Centralnej Ligi Juniorek U-18+, która zastąpiła Centralną Ligę Juniorek U-17, w której bydgoszczanki występowały w poprzednim sezonie. Ekipa ze Wzgórza Wolności bardzo dobrze poradziła sobie w ubiegłych rozgrywkach popularnej „CLJotki”, w których zajęła 2. miejsce w jednej z grup rundy zasadniczej ligi, dzięki czemu awansowała do fazy play-off i sięgnęła ostatecznie po brązowe medale Młodzieżowych Mistrzostw Polski do lat 17 kobiet. Ostatni raz chemiczki mierzyły się z zespołem Sportis KKP w sezonie 2021/22 kujawsko-pomorskiej IV ligi,.


6 sierpnia, godz. 16:00 – mecz sparingowy nr 2, Bydgoszcz: Chemik Moderator Bydgoszcz – Strażak Przechowo

Strażak Przechowo to ekipa, która powinna być bardzo dobrze znana kibicom kobiecego Chemika Moderatora Bydgoszcz. Zespół ze Świecia występuje od 2020 roku w rozgrywkach kujawsko-pomorskiej IV ligi kobiet, a to oznacza, że w ostatnich dwóch sezonach był ligowym rywalem chemiczek. Ubiegłą kampanię ligową strażaczki zakończyły na 3. miejscu w tabeli, a ponadto zagrały w finale Okręgowego Pucharu Polski KPZPN Kobiet, w których musiały uznać wyższość drugiego zespołu Sportisu KKP Bydgoszcz. W ubiegłym sezonie piłkarki Chemika mierzyły się z ekipą ze Świecia dwukrotnie w oficjalnych meczach regionalnej IV ligi kobiet. We wrześniowym spotkaniu 1. kolejki rozgrywek na stadionie przy ulicy Glinki padł remis 1:1, z kolei w rundzie rewanżowej bydgoszczanki wygrały na wyjeździe z tymi rywalkami 5:2. Chemiczki zagrały w minionej kampanii z zespołem Strażaka także w meczu półfinałowym Okręgowego Pucharu Polski KPZPN kobiet, w którym padł remis 2:2 i o losie pojedynku rozstrzygały rzuty karne, które rywalki wygrały 4:3, pozbawiając zespół z Glinek awansu do finału regionalnego kobiecego „Pucharu Tysiąca Drużyn”.


12 sierpnia, godz. 16:00 – mecz sparingowy nr 3, Bydgoszcz: Chemik Moderator Bydgoszcz – Legia Ladies Warszawa

Legia Warszawa to najbardziej utytułowany klub w historii polskiej męskiej piłki nożnej. Stołeczna ekipa śmiało stawia także na rozwój piłki kobiecej, dlatego już od kilku lat przy Łazienkowskiej działa sekcja kobieca Legia Ladies, która w 2020 roku została zgłoszona do rozgrywek mazowieckiej IV ligi kobiet, a po wywalczeniu awansu w 2022 roku na wyższy poziom rozgrywkowy, występuje w rozgrywkach I grupy III ligi kobiet. W poprzedniej kampanii ligowej legionistki zajęły 3. miejsce w tabeli i z pewnością w kolejnym sezonie spróbują powalczyć o awans do II ligi kobiet. W minionych rozgrywkach zespół wystąpił również w Okręgowym Pucharze Polski MZPN kobiet, jednak odpadł już w 1. rundzie rywalizacji. Ekipy Chemika i Legii nie mierzyły się jak do tej pory ze sobą w oficjalnym spotkaniu.


19/20 lipca, godz. do ustalenia – mecz sparingowy nr 4: Chemik Moderator Bydgoszcz – KKP Powiat Pilski

KKP Powiat Pilski powstał na przełomie 2021 i 2022 roku i w poprzednim sezonie wystąpił w rozgrywkach wielkopolskiej IV ligi kobiet. Ekipa z Piły zakończyła inaugurujący działalność klubu sezon na 6. miejscu w tabeli. Ponadto zespół KKP Powiat Pilski został zgłoszony w poprzedniej kampanii do Okręgowego Pucharu Polski WZPN Kobiet, jednak odpadł już w 1. rundzie rozgrywek. Oba zespoły nie rozegrały jak do tej pory ze sobą żadnego oficjalnego spotkania.


Przełom sierpnia i września – mecz 1. kolejki sezonu 2023/24 LOKUM III ligi kobiet

Następny artykuł

P