Akademia 13.12.2021

Podsumowanie rundy: Rocznik 2009

Kilka tygodni temu zespoły młodzieżowe Akademii Piłkarskiej Chemika Bydgoszcz zakończyły zmagania ligowe. Dziś podsumujemy rundę w wykonaniu zespołu U13 (rocznik 2009).

Młodzicy ukończyli rozgrywki I ligi wojewódzkiej D1 na czwartym miejscu w tabeli. W czternastu rozegranych spotkaniach odnieśli sześć zwycięstw, raz zremisowali, a sześciokrotnie musieli uznać wyższość rywali. Zdobyli 41 bramek, a stracili – 29.

Jesienią w zespole wystąpiło 26 zawodników. Najwięcej bramek zdobył Norbert Śliwicki (8), a wśród najlepszych strzelców znaleźli się także Wiktor Bednarek i Filip Danilewicz (po 7 trafień). Piłkarze z rocznika 2009 regularnie występowali także z o rok starszymi kolegami w rozgrywkach ligi trampkarzy.

– Runda jesienna była dobra, ale mogła być jeszcze lepsza. Zespół mocno rozwinął się w kwestii atakowania i kreatywności. Nadal musimy mocno pracować nad obroną oraz mentalnością. W tych chłopcach są bardzo duże rezerwy i mają ogromne możliwości, by grać w piłkę, co musimy maksymalnie wykorzystać – mówi trener Szymon Kmiecik. – Wraz z trenerem Szkaradkiem cały czas wprowadzamy korekty, aby zespół nadal robił postęp. Czeka nas dużo pracy, ale pozytywnie patrzymy w przyszłość. Na wszystko potrzeba czasu i  rozumiemy to zarówno my, jak i również i chłopcy. Szczegółowego podsumowania dokonany w naszym gronie i wraz zespołem postawimy sobie kolejne cele na przyszłość – dodaje szkoleniowiec.

 

Następny artykuł

P