Autor:

Sebastian Torzewski

Tagi:
Akademia 22.08.2022
Fot. Tomasz Czachorowski

Podsumowanie weekendu Akademii [20-21 sierpnia]

Mecz derbowy w 2. kolejce Centralnej Ligi Juniorów U17 oraz początek rozgrywek w młodszych kategoriach wiekowych – tak wyglądał miniony weekend w Akademii Piłkarskiej Chemika Bydgoszcz.

Centralna Liga Juniorów U17

Zawisza Bydgoszcz – Chemik Moderator Bydgoszcz 2:0

Nasi zawodnicy w CLJ muszą jeszcze poczekać na pierwsze punkty w rozgrywkach. W ten weekend w meczu derbowym przegrali z Zawiszą 0:2. W najbliższy weekend podejmą Zagłębie Sosnowiec.

Trener Bartosz Kubiak: „Początek meczu obfitował w dobre akcje ofensywne obu stron, jednak w dalszej fazie pierwszej połowy drużyna Zawiszy nas zdominowała. Efektem tego trudnego momentu była strata bramki oraz kolejne dogodne okazje, przy których trzeba podkreślić dobrą postawę naszego bramkarza. Po zmianie stron gra ponownie się wyrównała i obie drużyny zagrażały bramce przeciwnika. Przyczyną straty drugiej bramki była niedokładność w strefie środkowej. Pozwoliło to przeciwnikowi przejąć piłkę, ruszyć do przodu i wykończyć atak.

Myślę, że na uwagę zasługuje czas od straty drugiej bramki do zakończenia meczu, kiedy przejęliśmy inicjatywę i robiliśmy wszystko, aby zdobyć bramkę kontaktową. Stworzyliśmy kilka dobrych sytuacji, jednak zabrakło skuteczności. Na pewno warto pamiętać o pozytywach z tego meczu. Przed nami kolejne ciężkie wyzwania, dlatego cały czas pracujemy nad rozwojem gry drużyny.”

Tabela CLJ U17
Terminarz CLJ U17


I liga U15

Chemik Moderator Bydgoszcz – Tucholanka Tuchola 2:6
bramki: Marcel Stępowski, Kacper Olejniczak

Trener Krzysztof Szkaradek: „Myślę, że ja i zespół liczyliśmy na dużo więcej w tym meczu. To były dwie różne połowy. Po pierwszej nic nie zwiastowało tego wyniku. Przegrywaliśmy 2:3, a mecz był wyrównany. Natomiast druga połowa była już w naszym wykonaniu dużo słabsza, przede wszystkim fizycznie. Poza tym, nie wykorzystaliśmy rzutu karnego. Rywale wygrali zasłużenie, ale wynik nie powinien być aż tak wysoki.”

Tabela U15
Terminarz U15


II liga U14

Tucholanka Tuchola – Chemik Moderator Bydgoszcz 0:6
bramki: Norbert Śliwicki (dwie), Wiktor Bednarek, Marcel Kamiński, Tomasz Szubert, samobójcza

Trener Szymon Kmiecik: „Dla chłopaków ten mecz to było duże przeżycie, bo to pierwsze spotkanie w kategorii trampkarz. Zwycięstwo mogło być jeszcze okazalsze, ale musimy popracować nad skutecznością. Nie chcemy patrzeć na przeciwników, tylko skupiamy się na rozwoju naszych zawodników i na wykonywaniu ciągłych postępów.”

Tabela U14
Terminarz U14


II liga U13

JAcademy Bydgoszcz – Chemik Moderator Bydgoszcz 1:7
bramki: Oliwier Żebrowski (cztery), Jakub Haftkowski, Paweł Pulchny, Filip Rękoś

Trener Łukasz Wojciechowski: „Zrealizowaliśmy to, na czym skupialiśmy się w ciągu tygodnia, czyli obronę wysoką oraz kreowanie sytuacji po odbiorze piłki na połowie przeciwnika, zdobywając w ten sposób bramki. Cieszę się z tego, że każdy zawodnik, który został powołany na ten mecz, wniósł jakość do naszej gry.”

Tabela U13
Terminarz U13

Wideo:

Mecze U19, U16 oraz U12 zostały przełożone na późniejsze terminy.

Następny artykuł

P