Autor:

Sebastian Torzewski

Tagi:
Akademia 30.08.2022
Fot. Tomasz Czachorowski

Podsumowanie weekendu Akademii [27-28 sierpnia]

Wszystkie drużyny młodzieżowe Akademii Piłkarskiej Chemika Bydgoszcz rozpoczęły już sezon 2022 w rozgrywkach ligowych. Prezentujemy wyniki meczów z ostatniego weekendu.

I liga U19
Zawisza Bydgoszcz – Chemik Moderator Bydgoszcz 4:3
bramki: Mateusz Gogoliński, Remigiusz Lewandowski, Tomasz Chabasiński

Trener Maksym Adamenko: Trudno coś powiedzieć po dwóch przegranych meczach. Jesteśmy źli, tym bardziej, że w meczu z Zawiszą prowadziliśmy już 3:1. Trzeba poprawić nasze wyniki i zacząć w końcu wygrywać mecze.


Centralna Liga Juniorów U17
Chemik Moderator Bydgoszcz – Zagłębie Sosnowiec 2:3
bramki: Jakub Iwański, Maksymilian Kozłowski

Trener Bartosz Kubiak: Najważniejsza po tym meczu jest dla mnie reakcja drużyny, która pomimo przeciwności, jakimi były: gra w dziesiątkę od 3. minuty meczu po czerwonej kartce dla naszego obrońcy oraz strata trzech bramek w pierwszej części gry – utrzymywała pozytywne nastawienie do samego końca spotkania. Zdobyliśmy dwie bramki w drugiej części i do końca możliwe było osiągnięcie remisu. Zagłębie Sosnowiec to kolejna dobra drużyna, z którą przyszło nam rywalizować, więc nasze zaangażowanie oraz walka do samego końca o choćby punkt cieszą. Nie poddajemy się i pracujemy dalej.


I liga U16
Chemik Moderator Bydgoszcz – MUKS Bydgoszcz 1:2
bramka: Krystian Kordylewicz

W pierwszym meczu w tym sezonie drużyna juniorów młodszych przegrała z MUKS-em Bydgoszcz 1:2. Rywale objęli prowadzenie w pierwszej połowie, a w 60. minucie gry podwyższyli na 2:0. Chemicy zdobyli bramkę kontaktową, gdy w 76. minucie Krystian Kordylewicz skutecznie wykonał rzut karny, ale nie zdołali już wyrównać.


I liga U15
Młoda Włocławianka Włocławek – Chemik Moderator Bydgoszcz 0:7
bramki: Kacper Olejniczak (dwie), Michał Drewnik (dwie), Bartosz Zarembski, Juliusz Linke, Mateusz Gurtatowski

Trener Krzysztof Szkaradek: Rozegraliśmy dobry mecz w porównaniu z tym, jak wyglądało to tydzień temu. Przeciwnik nie postawił poprzeczki aż tak wysoko, ale trzeba patrzeć na siebie, na swoją grę i wyglądało to całkiem przyzwoicie. Na pewno cieszy liczba zdobytych bramek i zero z tyłu. Na pewno to zwycięstwo zbuduje nas na kolejne mecze.


II liga U14
Chemik Moderator Bydgoszcz – Krajna Sępólno Krajeńskie 17:0
bramki: Jakub Głowski (cztery), Krzysztof Karbownik (trzy), Bartosz Syka (trzy), Filip Łochowicz (dwie), Wiktor Bednarek (dwie), Tomasz Szubert (dwie), Norbert Śliwicki

Trener Szymon Kmiecik: Tak jak mówiłem przed tygodniem, musimy patrzeć tylko na siebie. Wynik jest wysoki, więc jesteśmy zadowoleni ze skuteczności. Dodatkowo zdobywamy bramkę po trenowanym stałym fragmencie gry, a to też cieszy. Nie ma co za dużo mówić o meczu, pracujemy dalej.


II liga U13
Chemik Moderator Bydgoszcz – Wisła Fordon 4:3
bramki: Oliwier Żebrowski (dwie), Czcibor Owczarzak, Konrad Lewandowski

Trener Łukasz Wojciechowski: W pierwszej połowie pozwoliliśmy na występowanie zbyt dużej ilości faz przejściowych, przez co traciliśmy siły i nie mogliśmy kontrolować meczu. Przed drugą połową zmieniliśmy strukturę w bronieniu i dzięki temu zyskaliśmy większą kontrolę nad spotkaniem. Gratuluję drużynie wygranej, a rodzicom dziękuję za kulturalny doping.


I liga U12
Zawisza Bydgoszcz – Chemik Moderator Bydgoszcz 0:6
bramki: Marcel Mrozik, Hubert Słodki, Stanisław Szczepaniak, Ryszard Ziętek, Julian Golimowski i jeden gol samobójczy.

Trener Arkadiusz Pruss: Dla drużyny był to pierwszy mecz w tej kategorii, w nowym ustawieniu. Fajnie to wyglądało, a wynik mógł być jeszcze wyższy. Przed nami kolejne spotkania i zobaczymy, jak to dalej będzie wyglądało.

Następny artykuł

P