Autor:

Sebastian Torzewski

Tagi:
Akademia 31.08.2022

Zapraszamy na Święto Ulicy Pomorskiej!

Bocianowo i Londynek zasługują na swoje święto. Przekonaliśmy się o tym w ubiegłym roku, gdy Grupa Moderator wraz z Partnerami zainicjowała I Święto Ulicy Pomorskiej i Londynka. Było wspaniale. Dlatego ośmieleni pozytywnymi recenzjami, w tym roku znowu to robimy. Będzie kulturalnie i bardzo lokalnie.

10 września 2022 roku, 12:00 do 18:00, przy ulicy Pomorskiej 81-83 będzie można zobaczyć, jak w praktyce wygląda rewitalizacja bydgoskiego Londynka, jak ze strefy marzeń wchodzi w strefę konkretnych planów i działania.

Odkrywaniu tożsamości miejsca, budowaniu wspólnoty oraz zabawie i pokazaniu nowego wizerunku Londynka i ulicy Pomorskiej, służyć będzie święto ulicy Pomorskiej, które Grupa Moderator organizuje we współpracy z BKS Chemik, Lotto Bydgostia, WiMBP filia nr 5, Fundacją Pozytywka, Projektem Londynek i Fundacją Aktywnego Rozwoju.

Londynek nieoczywisty, jakiego nie znacie, odkryje swoje tajemnice za sprawą spacerów historycznych, w których odnajdziemy świadectwo czasów minionych oraz inspirację do tych dzisiejszych. Wspólnie z Partnerami zaprosimy do Magicznego Świata Baśni i Bajek, posłuchamy ulicznej kapeli Cynamony, poćwiczymy na ergometrach z mistrzynią olimpijska Magdaleną Fularczyk-Kozłowską i pogramy w piłkę z Chemikiem, a potem zbudujemy bydgoski zamek. Póki co z kartonów, ale zabawa będzie przednia. Już to wiemy!

ARCHITEKTURA BAJKI – budujemy na Pomorskiej

Bydgoskie baśnie i legendy, warsztaty z odrobiną rycerskości, zabawy architektoniczne z wielkim zamkiem w tle, teatr wyjątkowej improwizacji. Czy to współgra? Tak!

Architektura bajki to projekt spójny, edukacyjny, kreatywny i twórczy skierowany do najmłodszych bydgoszczan. Jedna z propozycji przygotowanych na obchody Święta Ulicy Pomorskiej I Londynka. Bo przecież będzie kulturalnie i lokalnie. Dzięki współpracy Biblioteki Londynek, pani E.A. Gwiazdowskiej – autorki książki Baśnie i opowieści o Bydgoszczy, Stowarzyszeniu Twórców Sztuki Współ.gra, B. twórczo i Grupy Moderator powstanie wydarzenie wyjątkowe. Jesteście zainteresowani?

Biblioteka na start!

Zaczynamy warsztatami, podczas których dzieci dowiedzą się, jak to z bydgoskim zamkiem było, czy w naszym mieście gościli królowie, jakie tarcze nosili rycerze i czy warto znać dawne opowieści i legendy. Prowadzącą warsztaty historyczno – plastyczne będzie Eugenia Gwiazdowska, bydgoszczanka, autorka książki dla najmłodszych „Baśnie i opowieści o Bydgoszczy”.

Od fundamentów

Podczas zabaw kreatywno – twórczych zbudujemy wielki zamek! Przy pomocy kartonów, taśmy i pasteli powstanie konstrukcja prawdziwa i piękna. Ćwiczyć będziemy wyobraźnię przestrzenną i geometryczną, sprawdzimy ilu z nas nowo powstałe mury pomieszczą, sprawimy, że każdy będzie mógł choć na chwilę zasiąść na królewskim tronie. Wszystko pod okiem B.twórczo i specjalistów od architektury z Grupy Moderator.

Współ.gra, czyli teatr improwizowany.

Teatr jakich mało, w którym otoczenie staje się scenografią a uczestnicy współaktorami. Dzieci, zamek, tarcze i rycerze wszystko to zagości w sztuce. Utarte schematy odejdą w niepamięć. Księżniczka, jeśli tylko o tym marzy może otworzyć warsztat samochodowy, rycerze nie mięśniami a potęgą myśli wojować będą!

Współgra? Gra! Dlatego zapraszamy na to oraz pozostałe wydarzenia. W godz. 12:00 – 14:00 na terenie zielonym przy Pomorskiej 12:00 – 14:00 odbędzie się trening piłkarski z Akademią Piłkarską Chemika Bydgoszcz.

Warto być z nami 10 września 2022 roku – Święto Ulicy Pomorskiej od godziny 12:00 do 18:00 r. na ulicy Pomorskiej.

Następny artykuł

P