Autor:

Sebastian Torzewski

Tagi:
Akademia 06.09.2022
Fot. Chemik 2007

Podsumowanie weekendu Akademii [3-4 września]

Drużyny młodzieżowe Chemika Moderatora Bydgoszcz rozegrały kolejne mecze w rozgrywkach ligowych. Prezentujemy relację z ostatniego weekendu.

I liga U19
Chemik Moderator Bydgoszcz – Pomorzanin Toruń 2:0
bramki: Konrad Klatecki, Krzysztof Kmieć

Trener Maksym Adamenko: Cieszymy się, że w końcu wygraliśmy. Po dwóch porażkach nastawiałem chłopaków, żeby dali z siebie wszystko i zaczęli punktować. Zagraliśmy dobry mecz. W I połowie graliśmy jeszcze zbyt nerwowo,, za bardzo chcieliśmy zdobyć bramkę. Po przerwie mieliśmy już dużo sytuacji i wynik mógł być wyższy, ale był problem z wykończeniem akcji. Przeciwnikowi nie pozwaliśmy na wiele.

Tabela U19
Terminarz U19


Centralna Liga Juniorów U17
Lechia Gdańsk – Chemik Moderator Bydgoszcz 4:1
bramka: Maksymilian Kozłowski

Trener Bartosz Kubiak: W początkowej fazie meczu widoczna była dominacja Lechii, przeciwnicy zepchnęli nas do obrony i zdobyli gola. Jeszcze w pierwszej połowie zdołaliśmy wyrównać stan rywalizacji po bardzo ładnym uderzeniu Maksa Kozłowskiego. Jednak w drugiej połowie drużyna Lechii szybko strzeliła dwie bramki, co znacząco utrudniło nam osiągnięcie korzystnego rezultatu. W końcówce meczu nasz obrońca dostał czerwoną kartkę po faulu taktycznym, a chwilę później straciliśmy czwartą bramkę. Moim zdaniem z meczu na mecz pracujemy coraz lepiej we wszystkich fazach gry, więc nie tracę wiary oraz pozytywnego nastawienia – myślę, że zawodnicy również.

Tabela CLJ U17
Terminarz CLJ U17


I liga U16
Elana Toruń – Chemik Moderator Bydgoszcz 1:3
bramki: Krystian Kordylewicz (2), Bruno Nowak

Trener Szymon Maziarz: Jestem zadowolony z wyniku w meczu z Elaną, ale nadal musimy poprawić jakość naszej gry. W pierwszej połowie prowadziliśmy grę, stworzyliśmy kilka dogodnych sytuacji, stałych fragmentów gry i po jednym z nich zdobyliśmy bramkę na 1:0. Zespół z Torunia wypracował sobie dwie sytuacje po naszych błędach indywidualnych. Druga połowa meczu to sytuacje z obu stron. Bramki padły po uderzeniach z rzutów karnych. Przy większej dokładności i skuteczności mogliśmy wygrać wyżej.

Tabela U16
Terminarz U16


I liga U15
Chemik Moderator Bydgoszcz – MUKS Bydgoszcz 1:1
bramka: Juliusz Linke

Trener Krzysztof Szkaradek: Myślę, że remis 1:1 to sprawiedliwy wynik. I połowa była lepsza dla nas, strzeliliśmy szybko bramkę i mieliśmy okazje do podwyższenia prowadzenia. W II połowie MUKS miał już więcej z gry i doprowadził do wyrównania.

Tabela U15
Terminarz U15


II liga U14
Noteć Inowrocław – Chemik Moderator Bydgoszcz 1:6
bramki: Igor Remez (dwie), Nikodem Damski, Igor Ignatowski, Jakub Głowski, Tomasz Szubert.

Trener Szymon Kmiecik: Wynik nie odzwierciedla przebiegu meczu. Noteć mocno postawiła się w pierwszej połowie, tworząc również kilka sytuacji bramkowych. Dopiero bramka Tomka Szuberta w drugiej połowie z rzutu wolnego uspokoiła mecz i pozwoliła na swobodną grę. Gratulacje dla zespołu za kolejne zwycięstwo.

Tabela U14
Terminarz U14


II liga U13
Wda Świecie – Chemik Moderator Bydgoszcz 3:1
bramka: Konrad Lewandowski

Trener Łukasz Wojciechowski: Przede wszystkim gratulacje dla drużyny Wdy Świecie. Był to zespół lepszy, lepiej zorganizowany, kreujący więcej sytuacji bramkowych. My w I połowie popełnialiśmy za dużo błędów. Po zmianie stron szybciej podejmowaliśmy decyzje, dzięki czemu więcej czasu spędzaliśmy na połowie przeciwnika.

Tabela U13
Terminarz U13


I liga U12
Chemik Moderator Bydgoszcz – MGKS Lubraniec 6:1
bramki: Mateusz Olszewski (2), Hubert Słodki (2), Ryszard Ziętek, Tomasz Wolf

Trener Arkadiusz Pruss: Wystąpili wszyscy chłopacy, którzy byli zdrowi. To było fajne granie w naszym wykonaniu i jedziemy dalej. Za tydzień zmierzymy się z Młodymi Talentami Toruń i mamy nadzieję, że ponownie zagramy dobry mecz i wygramy.

Tabela U12
Terminarz U12

Następny artykuł

P