Szymon Kołodziejski

Tagi:
Pierwszy zespół 30.03.2024

Pogrom w Chełmnie! Chemik rozgromił Chełminiankę

W wielkanocną sobotę zespół Chemik Moderatora Bydgoszcz urządził sobie prawdziwy festiwal strzelecki. W rozegranym w Chełmnie meczu 21. kolejki kujawsko-pomorskiej IV ligi ekipa z Bydgoszczy rozgromiła aż 7:1 miejscową Chełminiankę. Hat-trickami w meczu popisali się Damian Zagórski oraz Jakub Czesiński, a jedno trafienie dołożył Damian Rysiewski. Honorowego gola dla gospodarzy zdobył z kolei Dawid Bocian.

I połowa

Sobotnie spotkanie rozpoczęło się od prawdziwego trzęsienia ziemi. Już w 1. minucie jeden z graczy Chełminianki sfaulował zawodnika z Bydgoszczy we własnym polu karnym, a arbiter wskazał na jedenasty metr boiska. Rzut karny z zimną krwią wykorzystał Damian Rysiewski i bydgoszczanie mogli cieszyć się z błyskawicznego prowadzenia.

W 10. minucie dobrą akcją popisał się Marcel Strzyżewski. Skrzydłowy Chemika dostarczył piłkę do Kacpra Olejniczaka, który uderzył jednak nad poprzeczką. Chwilę później młody piłkarz z Glinek znalazł się w jeszcze dogodniejszej sytuacji. Olejniczak wyszedł na pozycję sam na sam z bramkarzem gospodarzy Mateuszem Kijewskim, ale nie wykorzystał znakomitej okazji na gola. Po chwili do piłki dopadł jeszcze Jakub Czesiński, jednak golkiper rywali znów pokazał się z dobrej strony.

W 13. minucie Chemik podwyższył prowadzenie. Świetnym uderzeniem zza pola karnego popisał się Damian Zagórski i zespół z Bydgoszczy prowadził 2:0. Dla „Zagóra” była to pierwsza bramka w oficjalnym meczu ekipy z Glinek. Trzy minuty później na boisku doszło do przykrego incydentu. Plac gry z powodu urazu musiał opuścić Kacper Olejniczak, a w jego miejsce na murawie pojawił się Konrad Klatecki.

W 17. minucie rywale oddali pierwszy strzał na bramkę. Próba Damiana Grossa była jednak bardzo niecelna. Dwie minuty później chemicy znów trafili do siatki gospodarzy. W polu karnym doszło do ogromnego zamieszania, w którym swój zespół ofiarnie próbował ratować Kijewski. Ostatecznie piłka trafiła jednak pod nogi Czesińskiego, który z bardzo bliskiej odległości zdobył trzeciego gola dla bydgoszczan.

Chemicy zyskiwali coraz większą pewność w grze i coraz częściej meldowali się na połowie przeciwników. Szeregi obronne gospodarzy nękali między innymi Oskar Chęś i Marcel Strzyżewski, a rywale popełniali dziecinne błędy w obronie, dodatkowo nie potrafiąc wykreować praktycznie żadnej dobrej sytuacji po własnej stronie.

W 41. minucie Czesińskiemu oraz Strzyżewskiemu udało się jednak wyjść w duecie na czystą pozycję. Napastnik Chemika dostarczył futbolówkę do skrzydłowego, który nie trafił z trzech metrów do pustej bramki. Gol i tak prawdopodobnie nie zostałby uznany, ponieważ sędzia liniowy uniósł chorągiewkę do góry.

Po chwili Czesiński stanął jeszcze raz oko w oko z Kijewskim, ale bramkarz z Chełmna wyszedł z tego pojedynku górą. Aktywny młody zawodnik z Bydgoszczy szukał jeszcze po chwili gola uderzeniem głową, jednak strzał okazał się minimalnie niecelny. Podobnie jak próba Kamila Goździkowskiego, który uderzał z bliska w samej końcówce pierwszej połowy. Ostatecznie do przerwy Chemik prowadził z Chełminianką 3:0.

II połowa

Od początku drugiej połowy to gospodarze dość niespodziewanie zaczęli przeważać na boisku, a Chemik wydawał się dość uśpiony przebiegiem pierwszej części gry. Gospodarze oddali kilka strzałów na bramkę Łęta, a w 59. minucie Dawid Bocian przeprowadził piękną akcję indywidualną, która zakończyła się golem na 1:3. Napastnik z Chełmna bardzo dobrze zszedł z piłką do środka placu gry i znakomicie uderzył tuż zza pola karnego, przywracając nadzieję swojego zespołu na korzystny wynik.

Podrażnieni chemicy szybko ruszyli do ataku. Dwie minuty po stracie gola bliski szczęścia był Stryżewski, który próbował zaskoczyć Kijewskiego strzałem głową z bliskiej odległości. Golkiper z Chełmna stał jednak na posterunku.

W 64. minucie Zagórski zdobył drugą bramkę w meczu. Pomocnik z Bydgoszczy uderzył z pola karnego i futbolówka zatrzepotała w siatce. Rywale byli nadal jednak aktywni i chwilę po akcji Chemika, to chełmianie stanęli przed znakomitą szansą na zdobycie bramki. Najpierw o krok od strzelenia bramki był Bocian. Zawodnik Chełminianki nie zdołał jednak trafić do siatki z bliskiej odległości. W polu karnym doszło jednak jeszcze do zamieszania i Łęt musiał zmierzyć się z dobitką. Bramkarz z Glinek po raz kolejny w tym sezonie stanął na wysokości zadania.

Spotkanie w drugiej połowie nie porywało kibiców, a oba zespoły nie prezentowały się najlepiej. W 77. minucie Zagórski był blisko gola, uderzając piłkę po błędzie obrony miejscowych. Futbolówka poleciała jednak nad bramką.

Kilkadziesiąt sekund później minucie jeden z defensorów Chełminianki zablokował piłkę we własnym polu karnym ręką i sędzia po raz drugi w sobotnim meczu odgwizdał rzut karny dla Chemika. Do piłki podszedł Zagórski, a Kijewski poradził sobie ze strzałem, ale „Zagór” zdołał skutecznie dobić futbolówkę, ustrzelając hat-tricka.

Trzy minuty później powinno być 6-1. Strzyżewski dograł piłkę do Czesińskiego z bocznej strefy boiska, ale napastnik Chemika nie zdołał trafić do bramki z odległości trzech metrów. Końcówka meczu należała już jednak do podopiecznych Osińskiego, którzy kontrolowali przebieg boiskowych wydarzeń.

W 84. minucie Chemik przeprowadził znakomitą akcję, która zakończyła się golem do pustej bramki Czesińskiego z bliskiej odległości. Po chwili młody zawodnik z Glinek zdobył swojego trzeciego gola w meczu, ponownie pokonując z kilku metrów Kijewskiego.

Więcej emocji w sobotnim pojedynku już nie było i zespół trenera Wiktora Osińskiego rozbił Chełminiankę Chełmno 7:1.

W kolejną sobotę piłkarze Chemika rozegrają następne spotkanie domowe. W meczu 22. kolejki kujawsko-pomorskiej IV ligi bydgoszczanie sprawdzą dyspozycję 7. w klasyfikacji Unii Wąbrzeźno.

21. kolejka IV ligi

Chełminianka Chełmno – Chemik Moderator Bydgoszcz 1:7 (0:3)

bramki: Dawid Bocian 59’ – Damian Rysiewski 2’ (k), Damian Zagórski 13’, 64’, 77’, Jakub Czesiński 19’, 84’ 85’

__

Skład Chemika Moderatora Bydgoszcz: Łęt – Włosiński (81’ Jarzembowski), Adamenko, Kochmański, Goździkowski – Chęś (67’ Klimkiewicz), Rysiewski – Strzyżewski, Zagórski, Olejniczak (16’ Klatecki) – Czesiński.

Rezerwowi: Skonieczny – Jarzembowski, Perliński, Klatecki, Klimkiewicz, Musiienko.

Trener: Wiktor Osiński

__

Skład Chełminianki Chełmno: Kijewski – Skowroński, Buchholz, Linkowski (46’ Graczyk), Gronowski, Gross, Szymański (64’ Rogulski), Wanat, Węgierek (70’ Misiaszek), Majorek (70’ Pietras), Bocian.

Rezerwowi: Kurkowski – Rogulski, Misiaszek, Pietras, Graczyk.

Trener: Waldemar Czarnecki

__

Żółte kartki: Kamil Goździkowski 54’, Konrad Klatecki 79’

__

W 77. minucie Damian Zagórski (Chemik Moderator Bydgoszcz) nie wykorzystał rzutu karnego (Mateusz Kijewski obronił)

__

Wyniki 21. kolejki IV ligi (grupa: kujawsko-pomorska):

Łokietek Brześć Kujawski 2:4 Wda Świecie

Pomorzanin Toruń 1:3 Lech Rypin

Chełminianka Chełmno 1:7 Chemik Moderator Bydgoszcz

Orlęta Aleksandrów Kujawski 1:5 Tłuchowia Tłuchowo

Polonia Bydgoszcz 3:1 Kujawianka Izbica Kujawska – na stadionie Sportis KKP Bydgoszcz

Start Eco-Pol Pruszcz 3:0 Pol-Osteg Pomorzanin Serock

Noteć Łabiszyn 2:2 Pogoń Mogilno

Unia Wąbrzeźno 0:0 Cuiavia Inowrocław

Sparta Brodnica 3:0 (wo) Lider Włocławek*