Autor:

Sebastian Torzewski

Tagi:
Pierwszy zespół 21.04.2022
Fot. Tomasz Czachorowski

Przegrana z Olimpią Grudziądz

W środowym meczu Pucharu Polski KPZPN piłkarze Chemika Moderatora Bydgoszcz przegrali z Olimpią Grudziądz 0:3. Wynik meczu nie obrazuje jednak przebiegu spotkania, które długimi fragmentami było bardzo wyrównane.

W porównaniu z poprzednim meczem w składzie Chemika doszło do dwóch zmian – Igor Rutkowski zastąpił w bramce Oskara Klona, który przebywa na zgrupowaniu reprezentacji, a Kamil Serafin zagrał w miejsce Raula Chojnackiego.

Spotkanie lepiej zaczęło się dla bydgoszczan, którzy już w 7. minucie mogli objąć prowadzenie, ale bramkarz gości obronił uderzenie Kamila Goździkowskiego. Kilka akcji później zablokowany został strzał Patryka Perlińskiego. Z czasem jednak zarysowała się przewaga grudziądzan, którzy co prawda nie tworzyli sobie groźnych sytuacji, ale zdecydowanie dłużej utrzymywali się przy piłce. W 39. minucie udało im się uwiecznić przewagę, gdy do siatki trafił Kamil Landowski.

Stracona bramka nie podłamała bydgoszczan, którzy odważnie zaczęli drugą połowę.  Chemicy regularnie gościli w rejonie pola karnego Olimpii, ale nie mogli znaleźć sposobu na defensywę rywali. Zamiast tego goście zdobyli drugą bramkę – Jakub Nawrocki pokonał Igora Rutkowskiego w 64. minucie gry.

Chemicy nadal nie odpuszczali i starali się zdobyć bramkę kontaktową. Najbliżej tego był rezerwowy Jakub Czesiński, który w 69. minucie uderzył tuż obok słupka. I tym razem wysiłki nie dały gola. W doliczonym czasie gry Olimpia przeprowadziła jeszcze jeden atak i Hubert Antkowiak ustalił wynik meczu na 3:0.

W niedzielę piłkarze Chemika Moderatora wrócą do gry w IV lidze – na wyjeździe zmierzą się z Orlętami Aleksandrów Kujawski.

Następny artykuł

P