Autor:

Sebastian Torzewski

Tagi:
Pierwszy zespół 04.09.2022

Remis z Chełminianką

W niedzielnym meczu IV ligi kujawsko-pomorskiej piłkarze Chemika Moderatora Bydgoszcz zremisowali na wyjeździe z Chełminianką Chełmno.

Już po raz czwarty w tym sezonie mecz rozpoczął się źle dla chemików. Już w 9. minucie gry gospodarze objęli prowadzenie po strzale Jakuba Nowaka.

W kolejnych minutach piłkarze Chemika Moderatora mieli zdecydowaną przewagę. Początkowo nie przynosiło to efektów, ale po około 30 minutach gry nasi piłkarze zaczęli stwarzać sobie dobre sytuacje. W końcu w 42. minucie Piotr Siekirka uderzył z dystansu i zdobył piękną bramkę na 1:1.

W II połowie podopieczni trenera Wiktora Osińskiego dążyli do zdobycia bramki, ale przez długi czas nie stwarzali sobie dogodnych sytuacji. Dopiero w końcówce meczu udało się poważniej zagrozić bramce miejscowych, ale albo brakowało celnych uderzeń, albo dobrze spisywał się bramkarz Chełminianki. Mecz zakończył się podziałem punktów (1:1).

Był to pierwszy remis piłkarzy Chemika w tym sezonie, ale jednocześnie już trzeci w tym sezonie mecz wyjazdowy bez zwycięstwa. Kolejny mecz – ponownie na obcym terenie – chemicy rozegrają już w czwartek z Włocłavią Włocławek.

 5. kolejka IV ligi
CHEŁMINIANKA CHEŁMNO – CHEMIK MODERATOR BYDGOSZCZ 1:1 (1:1)
bramka: Jakub Nowak 9′ – Piotr Siekirka 42′

Chemik (skład wyjściowy): Łęt – Włosiński, Adamenko, Kochmański, Goździkowski – Rysiewski, Chęś – Kot, Strzyżewski, Siekirka – Perliński.

Następny artykuł

P