Autor:

Sebastian Torzewski

Tagi:
Akademia 21.08.2023

Rezerwy rozbiły Falę Świekatowo

W niedzielnym meczu A klasy piłkarze Chemika Moderatora II Bydgoszcz wygrali z Falą Świekatowo 9:1.

W pierwszym składzie drużyny rezerw wystąpili wyłącznie zawodnicy w wieku młodzieżowym, a wśród nich także Oskar Chęś i Łukasz Pikalski, którzy weszli w drugiej połowie sobotniego meczu IV ligi.

Po dość wyrównanym początku zarysowała się przewaga Chemika, czego dowodem był gol Łukasza Pikalskiego w 15 minucie meczu. Bydgoszczanie przeprowadzili bardzo ładną akcję, wymienili kilka podań, w tym ostatnie Danila Musiienko do Pikalskiego. 18-letni napastnik w dobrej sytuacji nie miał problemów z umieszczeniem piłki w siatce.

W kolejnych minutach chemicy prezentowali się całkiem dobrze, ale popełnili jeden błąd w defensywie, co skrzętnie wykorzystali rywale, wyrównując w 33 minucie gry. Na szczęście jeszcze przed przerwą nasza drużyna wróciła na prowadzenie po strzale Oskara Chęsia. Dla środkowego pomocnika był to wyjątkowy, pierwszy gol w seniorskiej piłce. Nie można się więc dziwić radości trybun, w której prym wiedli koledzy Chęsia z pierwszej drużyny.

Po przerwie mecz przybrał dość nieoczekiwany obrót. Piłkarze Chemika nie tylko nadal mieli przewagę, ale zaczęli raz za razem umieszczać piłkę w siatce. Ostatecznie wygrali aż 9:1. W drugiej połowie na listę strzelców wpisali się bowiem Sviatoslav Huzii, Mateusz Gogoliński (po dwa razy), Danil Musiienko, Remigiusz Lewandowski i Szymon Spychała.

W najbliższy weekend chemicy zagrają na wyjeździe z Tucholanką Tuchola. Mecz w sobotę o godz. 11:00.

Następny artykuł

P