Autor:

Sebastian Torzewski

Tagi:
Pierwszy zespół 04.08.2023
Fot. Edyta Linowiecka

Rozpoczynamy nowy sezon. Chemik Moderator zagra w Toruniu

Już w sobotę piłkarze Chemika Moderatora Bydgoszcz rozegrają mecz 1. kolejki IV ligi. Zmierzą się na wyjeździe z Pomorzaninem Toruń.

Drużyna Chemika Moderatora przystępuje do sezonu w nieco odmłodzonym składzie. Po pożegnaniu z kilkoma doświadczonymi zawodnikami zespół wzmocnili niespełna 24-letni Dawid Zaborowski i Łukasz Pikalski z rocznika 2005. Do kadry zostali włączeni też kolejni wychowankowie z klubowej akademii.

[SPRAWDŹ KADRĘ CHEMIKA]

– Od momentu, gdy pracuję w Chemiku, każdy sezon jest lepszy – zdobywamy więcej punktów, a w poprzednim sezonie zaszliśmy do finału rozgrywek pucharowych. W nadchodzącym sezonie oczekuję rozwoju od całego zespołu, od sztabu, od każdego zawodnika indywidualnie i od drużyny jako całości. Chciałbym więc, żeby ten sezon był ponownie lepszy od poprzedniego, a co to da, to zobaczymy w czerwcu – mówi trener Wiktor Osiński.

Pomorzanin Toruń także dysponuje bardzo młodą kadrą. Latem klub nie przeprowadzał spektakularnych transferów, a większość drużyny stanowią młodzieżowcy. Głównym celem zespołu będzie więc spokojne utrzymanie w rozgrywkach.

W sezonie 2020/2021 Pomorzanin występował w III lidze. Piłkarzem tej drużyny był wówczas nowy zawodnik Chemika, Dawid Zaborowski.

W poprzednim sezonie torunianie zajęli 12. miejsce. Oba spotkania między Chemikiem a Pomorzaninem zakończyły się wysokimi zwycięstwami bydgoszczan – 5:2 w Toruniu i 6:0 w Bydgoszczy. W pierwszym z tych spotkań hat-tricka zdobył Patryk Perliński

Początek meczu w Toruniu o godz. 11:00. W sobotę rozegrany zostanie także mecz Pucharu Polski KPZPN, w którym rezerwy Chemika Moderatora Bydgoszcz podejmą Victorię Koronowo. Pierwszy gwizdek o godz. 17:00.

Pierwszy mecz tego sezonu w IV lidze został już rozegrany – Chełminianka Chełmno pokonała Kujawiankę Izbica Kujawska 2:1. Można tu mówić o niespodziance, bo do drużyny z Izbicy dołączyli latem Kamil Kuropatwiński i Stanisław Łojewski z Włocłavii.

Następny artykuł

P