Autor:

Sebastian Torzewski

Tagi:
Akademia 11.05.2023
Fot. nadesłane

Sukces naszych piłkarzy w Pucharze Tymbarku!

Szkoła Podstawowa nr 60, której drużynę tworzą piłkarze trenujący na co dzień w Akademii Chemika Moderatora Bydgoszcz, wygrała finał wojewódzki rozgrywek Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku. Teraz nasi zawodnicy wystąpią w finale w Warszawie.

W naszym województwie do rozgrywek zgłosiło się ponad 500 zespołów, a eliminacje powiatowe odbyły się we wszystkich 23 powiatach.

Ostatni etap zmagań w województwie odbywał się w dniach 8-9 maja w Świeciu. Zawody rozgrywane były w trzech kategoriach: U8, U10 oraz U12.

W kategorii do lat 10 turniej zakończył się zwycięstwem Szkoły Podstawowej nr 60. Zespół tworzyło ośmiu młodych piłkarzy na co dzień trenujących w Chemiku w roczniku 2013 (trener Adrian Raszka) oraz jeden z rocznika 2014 (trener Dawid Raszka). Byli to: Mikołaj Lipiński, Teodor Klawiter, Adam Kachel, Artur Grygiel, Wiktor Gill, Filip Kosiara, Piotr Lewandowski, Kacper Włodarczak i Michał Kwiatkowski. Kierownikiem drużyny był pan Mariusz Klawiter.

Mikołaj Lipiński został najlepszym bramkarzem wczorajszego finału wojewódzkiego Turnieju o Puchar Tymbarku.

Bardzo dobrze zaprezentowała się także drużyna SP Białe Błota, która zajęła czwarte miejsce. Grało w niej dwóch zawodników trenujących w Chemiku 2013.

Piłkarze Chemika wzięli udział także w rozgrywkach U8 oraz oraz U12, gdzie wystąpili w barwach swoich szkół na poziomie powiatowym.

Zwycięzcy finałów wojewódzkich w Świeciu:

  • U8 dziewcząt – Stawki
  • U8 chłopców – SP 44 MS Bydgoszcz
  • U10 dziewcząt – SP1 Aleksandrów Kujawski
  • U10 chłopców – SP 60 Bydgoszcz
  • U12 dziewcząt – SP 15 Bydgoszcz
  • U12 chłopców – SP 8 Toruń

Następny artykuł

P